Скажений пес покусав шестеро людей

Сказ

Випадок сказу у домашнього вихованця зареєстровано в селі Кругляківка Куп’янського району.

Собака, яка знаходилась на прив’язі  у приватному домоволодінні, вирвалася і напала на 6 осіб.  З 5 по 8 листопада вона встигла покусати свою господарку та її сусідів.  А 9 листопада собака померла.

Господарка не робила свого часу обов’язкове щеплення своїй собаці від сказу.

Біоматеріал загиблої тварини було досліджено фахівцями Харківського лабораторного центру і через добу результати експертизи підтвердили сказ у домашнього вихованця.

Покусані скаженою собакою люди вже проходять необхідний курс щеплень проти цієї смертельно небезпечної хвороби. А фахівці Куп’янського філії лабораторного центру наразі проводять протиепідемічні заходи.

Як стверджують спеціалісти, головним рознощиком сказу є лисиці.  З початком війни на Донбасі звірі масово перебігали з районів бойових дій туди де спокійніше. А тут в зв’язку з війною ще й було заборонено полювання на звірів. От лисиць наразі й розплодилося дуже багато.

Восени лисиці тримаються ближче до доріг, якими машини возять зерно. Зерно помалу просипається на дорогу і туди прибігає багато мишей. Лисиці полюють на тих мишей і підходять дуже близько до міст і сіл. Хворі на сказ лисиці нападають на собак та котів, а ті тоді кусають та шкрябають людей.

Тому спалах кількості захворювань сказом збільшився, як повідомляє обласний  Центр, в Харківській області цього року зареєстровано вже 87 випадків сказу тварин.

Тому в першу чергу мають бути пильними і сумлінними господарі звірів. Потрібно обовязково робити щеплення котам та собакам у плановому порядку, коли це організовується Центром.

А не так як зараз, коли припекло. Люди, яких раніше по кілька разів запрошували  зробити щеплення тваринам, тоді проігнорували цей захід. А тепер, коли стало страшно за домашніх улюбленців, вимушені самі бігати та шукати ветеринарів.

 

 

Be the first to comment on "Скажений пес покусав шестеро людей"

Leave a comment

Your email address will not be published.

*