Черговий виток у справі Ківшарівської лікарні

Ггголлооввннаа

12 грудня в залі Регіонального центру професійної освіти відбулося профспілкове зібрання працівників ківшарівської лікарні. Орендовану залу було переповнено, адже на збори прийшли не лише члени профспілки та інші працівники лікарні, а й дуже багато мешканців Ківшарівки, міста та навколишніх сіл.

А ще була присутня голова Харківської обласної медичної профспілки, а також депутати міської ради і заступник міського голови Олександр Скребець.

Пройшли збори виключно по офіційній процедурі проведення таких зборів. Було обрано президію, лічільну комісію, секретаріат та редакційну комісію.

Розпочав збори головний лікар Олег Бураков. У своїй доповіді він розказав про ситуацію що склалася і закликав міську раду відмінити свою постанову про ліквідацію трьох відділень лікарні.

Одночасно головний лікар став на захист депутатів міської ради, яких, на його погляд, просто ошукали під час голосування. А винним у цьому він вважає міський відділ охорони здоров’я.

Як досвідчений місцевий політик, Бураков вказав на числені процедурні порушення, що було допущено під час голосування і запропонував кілька шляхів пошуку грошей для системи охорони здоров’я міста. Зокрема – надати лікарні статус не комунального закладу, а комунального підприємства, що дозволить заробляти і позабюджетні кошти. А ще Олег Дмитрович сказав, що не зважаючи на свій 71-річний вік, він залишається в лікарні і не покине її в цей тяжкий час.

Також виступило кілька відомих ківшарівських лікарів, які теж одностайно наполягали на збереженні свого закладу.

Анатолій Головко, як один зі спонсорів лікарні, підтвердив подальшу підтримку від фермерів і мешканців сел, які теж користуються послугами саме ківшарівської лікарні.

Олександр Скребець повідомив, що на сайті міської ради вже є проект постанови про відміну попереднього рішення і він впевнений, що позачергова сесія це вирішить. Одночасно він знову наголосив, що проблема фінансування лишається досить нагальною. На нього зі звинуваченнями накинулася одна мешканка селища, яка крім критики, чомусь наполягала на тому, що у депутатів міської ради заборгованості по їх зарплаті немає. Вона здається так і не зрозуміла, що депутати міськради працюють безоплатно.

Голова обласної профспілки виступила на підтримку ківшарівських колег і поклала всю відповідальність за ситуацію на міську владу.

Оплесками зустріли присутні і виступ колишнього міського голови, а нині депутат міської ради Михайла Римського. Він розказав присутнім, що кілька разів радив “команді Остапчука” створити серйозну комісію по реформуванню медичної галузі міста. Адже як не крути, а реформувати її потрібно, тільки не за рахунок необдуманого закриття і звільнення людей. Але ці, за словами Римського, колишні залізничники порад не слухали. От і зробили таку дурницю.

Депутат Римський запропонував профспілковим зборам змінити в своєму рішенні формулювання. Потрібно писати не “Просимо”, а “Вимагаємо”.

Дуже емоційно від імені мешканців Ківшарівки виступила колишня директор школи №5 Лариса Каракач. Вона з обуренням і болем відізвалася про скандальну постанову, адже саме завдяки таким рішенням слова “реформа” і “оптимізація” стали в народі лайливими.

Юрист Святослав Свічкарьов розказав про те, що керівництво міста невірно інформує громаду про кількість виділених державним бюджетом коштів на охорону здоров’я .

Власне на цьому виступи завершилися і було прийнято рішення, зі зверненням до депутатів міської ради про відміну закриття трьох відділень і скорочення людей. А ще висловлена вимога до керівництва міста створити справжню фахову комісію по підготовці програми реформування медицини в місті. Крім того медики залишили за собою право звернення до голови обласної державної адміністрації Юлії Світличної і Президента України Петра Порошенка.

Як розповідали в кулуарах присутні медики, вони вважають, що рішення про скорочення було прийняте під тиском головного лікаря центральної міської лікарні Аббяса Пякішева, який таким чином намагається випередити ківшарівських колег напередодні введення контрактних відносин між лікарями і пацієнтами. Вони вважають, що рівень більшості ківшарівських лікарів значно вищій ніж у міських, і люди віддадуть свою перевагу та гроші саме ківшарянам.

Як би там не було насправді, легкою робота комісії по реформуванню точно не буде. Адже кожна лікарня буде тягнути ковдру на себе. Саме тому мабуть і потрібно призначити керувати процесом когось одноосібно. І це має бути організатор, який зможе вислухати всіх, а рішення приймати самостійно.

Доречі, сьогодні присутні чиновники знову підтвердили, що лікуються саме в Ківшарівці.

А ще на зборах, розмахуючи руками, виступив якийсь депутат обласної ради. Схоже йому потрібно було відзвітувати перед своєю києвською шефінею, а заодно й попіаритися. Смішно, коли людина, від якої нічого не залежить, а на проблему лікарні йому абсолютно начхати, намагається розпускати перед людьми пір’я і обіцяє у всьому розібратися. Втім саме ківшаряни розібралися, що то за зальотна птиця і не дуже до нього дослухалися.

Відео не викладаю, бо дуже повільно скачується на Youtube

DSC08131 DSC08133

DSC08135 DSC08125

DSC08137 DSC08138

DSC08141 DSC08144

DSC08146 DSC08149

DSC08151 DSC08156

DSC08159 DSC08119

DSC08121

 

 

 

Be the first to comment on "Черговий виток у справі Ківшарівської лікарні"

Leave a comment

Your email address will not be published.

*