Про давню і недавню історію двох будівель

головна

Ця будівля є своєрідною візитівкою Куп’янська, адже знаходиться на автомобільній трасі, яка прорізає наше місто наскрізь.

Будували банк “Україна” на початку 90-х років ХХ сторіччя, коли СРСР вже розвалювався, але компартія ще вважала себе господаркою. Саме тому у деяких “горкомовських” працівників викликала ідеологичний переляк самодіяльність мулярів.

Звичайні робітники на стіні банку виклали з червоної цегли тризуб. Власне це був перший публічний символ України, який тоді з’явився в Куп’янську.

627767863

Згодом банк збанкрутував і будівлю наразі займає міськ-районний суд.

А от багато корінних куп’янчан пам’ятають це місце за народною назвою магазину, який тут був. Колись давно йому чомусь привласнили №2.

І всі люди у місті кілька десятиліть так і казали – “Підемо у вторий магазин”. Це була дуже зручна торгівельна точка, бо знаходилася біля міського “базарю” і неподалік автовокзалу. Тому тут скуповувалися не лише куп’янчани, а й приїжджі.

Будівлю магазину знесли у 80-х роках. І дякуючи фотоархіву Олександра Беліченка є можливість побачити, як це було.

2 маг

Втім це не завжди був магазин. До 1917 року це був житловий будинок, в якому жила сім’я якогось поважного офіцера. На цій поштовій листівці 1915 року видно яким чепурним був той білий будинок.

<463bcd4f9b62

Видатний куп’янський краєзнавець Микола Кукса розказував мені страшну історію тієї офіцерської сім’ї. Дуже жалкую, що просто послухав ту історію, а не записав її. Бо Микола Федорович навіть прізвище того офіцера називав.

Під час громадянської війни, коли до Куп’янська мали війти “червоні”, щоб не потрапити до їх лап, офіцер убив всю свою родину і застрелився сам…

Зараз суд утеплюють і дуже шкода, що з-за відсутності в Куп’янську головного архітектора, цю будівлю схоже пофарбують, як прийдеться. У такий собі брудно-рожевенький колір…

І цікаво, чи будуть ремонтувати підпорну стіну, яка наразі виглядає просто бридко.

DSC08103

DSC08104444

DSC08104

DSC08448

1 Comment on "Про давню і недавню історію двох будівель"

  1. Макогон Іван Миколайович | 30/12/2017 at 5:51 pm | Відповіcти

    А будував “Україну”, якщо мені не зраджує память,, “Межколхозстрой”…Та сьогодні не існує ні треста, ні Межколхозстроя, які багато чого побудували на куп”янщині…

Leave a comment

Your email address will not be published.

*