Погода січня 2018 р. за народними та науковими прогнозами

головна пог

Вибрики погоди завжди цікавили людей і раніше за народними спостереженнями наші пращури намагалися спрогнозувати, якою буде погода.

У серпні 2017 року я прочитав у книзі Петра Іванова, що куп’янчани за багаторічними власними спостереженнями у ХVІІІ – ХІХ сторіччях примітили, що якою буде погода 21 серпня, таким буде і січень наступного року.

Я вирішив перевірити ці прогнози

От що я собі записав 21 серпня 2017 року –  “Січень 2018 року буде теплим, без опадів, вітер – здебільшого буде південним”.

А за іншими, вже грудневими народними прикметами, описаними Петром Івановим, січень буде таким, яким був день 25 грудня.

Так от, 25 грудня 2017 року день був теплим, з туманами, які часом переходили у мряку і дрібний дощик, та з піденним вітерцем. Отже і за цими спостереженнями варто очікувати досить теплий січень 2018.

Перші дні нового 2018 року ці прогнози поки що збуваються.

Пропоную переглянути і карти погоди за світовими супутниковими даними на 3 січня об 11-00 за європейським часом.  Темносірим прапорцем на них позначено Куп’янськ.

Перша карта показує чітку межу між плюсовою і морозною температурою. Всі відтінки зеленого кольору – то температура зі знаком +,  а відтінки блакитного – то вже морози.

Білими рісочками показано напрямок руху вітру, який нині дме на Куп’янськ з північного Казахстану через холодні степи Калмикії. Внизу  таблиця зведеного прогнозу температури, опадів і напрямку вітру.

пог.2

Наступна карта показує, де нині є опади, вони позначені тут блакитними кольорами. Сірий колір то місця де опадів немає

пог3

Отже, що воно буде надалі – побачимо, адже, як показує практика, всі сучасні прогнози погоди у період циклонічної активності бувають більш-менш точними всього на 2-3 доби.

А подивитися ті карти в режимі реального часу можна за посиланням https://www.windy.com/49.712/37.603?100m,rain,43.101,36.211,4,m:e10ahdP

Be the first to comment on "Погода січня 2018 р. за народними та науковими прогнозами"

Leave a comment

Your email address will not be published.

*