Таксист – під амністію, постраждалий – на інвалідність

апарат илизарова

Багато хто з куп’янчан зустрічав на різних патріотичних заходах чоловіка з апаратом Ілізарова* на нозі.

Це двічі ветеран АТО Дмитро Водолазький, який після повернення з війни пішов служити у Куп’янський військомат.

Та біда з ним сталася не на війні: 11 листопада 2016 року о 18-20 на вулиці 1 травня на пішоходному переході біля військкомату його збила машина таксі «Лана».

Майже півтора року Дмитро продовжує лікуватися.

За цей час,  лікування в Куп’янську обійшлося на суму 1068 грн, а у військовому госпіталі Харкова лише операція на гомілці коштувала 18 тис 041 грн.

А Дмитро переніс вже близько десятка операцій.

Він потерпає не лише фізично, а й морально, адже у нього на утриманні двоє малолітніх дітей.

А водій, винуватець аварії, жодного разу не відвідав постраждалого ні в лікарні, ні вдома.

22 січня 2018 року в Куп’янському міськрайонному суді було проведене вже друге судове засідання з приводу цього ДТП.  Перше – взагалі не покарало винуватця. Тому на те рішення стороною постраждалого було подано апеляцію.

Далі інформація за матеріалами суду, опублікованими у єдиному державному реєстрі судових рішень.

Водій того «Daewoo Lanos» їхав в напрямку центра, і вибрав такі прийоми керування та швидкість руху, в результаті яких втратив контроль над керуванням транспортного засобу та скоїв наїзд на пішохода, який йшов по пішохідному переходу через проїжджу частину в напрямку Куп’янського військкомату.

В результаті порушення водієм Правил дорожнього руху, автомобіль заподіяв постраждалому:

–  закриті осколкові переломи обох кісток лівої гомілки зі зміщенням кісткових уламків;

–  крайовий перелом латерального відростка таранної кістки;

–  травматичний набряк м’яких тканин лівої гомілки;

–  забита рана і садно лоба;

–  забита рана біля основи крила носа

–  періорбітальна гематома зліва.

Потерпілий просив суд призначити відшкодування матеріальних і моральних збитків з обвинуваченого та власника таксі у сумі 101784 грн.

Винний у аварії водій відшкодував потерпілому за придбання ліків 1500 грн.

А суду він повідомив, що сплатити більше 10 000 він не може, на утриманні має 2 неповнолітніх дітей і попросив застосувати до нього амністію.

Суд вирішив застосувати до звинуваченого покарання лише у вигляді штрафу, без покарання у вигляді позбавлення права керування транспортним засобами, оскільки він є водієм та ця діяльність – єдине джерело доходів його сім’ї.

Обставин, які обтяжують покарання обвинуваченого, судом не встановлено.

Обставиною, яка пом’якшує покарання, суд визнає його щире каяття та часткове відшкодування спричиненої матеріальної шкоди.

Суд  У Х В А Л И В :

Водія визнати винним  у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.286 Карного кодексу та призначити  йому покарання у вигляді штрафу в доход держави у розмірі 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 5100 гривень, без позбавлення права керувати транспортними засобами.

Та на підставі Закону України «Про амністію у 2016 році» водія порушника ЗВІЛЬНИТИ ВІД ПРИЗНАЧЕНОГО ПОКАРАННЯ.

Цивільний позов прокурора задовольнити повністю та стягнути з обвинуваченого на користь держави в особі Куп’янської міської ради Харківської області витрати на стаціонарне лікування потерпілого в сумі 1068,92 грн.

Цивільний позов потерпілого задовольнити частково та стягнути з власника таксі на відшкодування матеріальних збитків, спричинених внаслідок дорожньо-транспортної події 1784,20 грн. та моральної шкоди 15000 грн. В іншій частині – відмовити.

Стягнути з водія на користь держави процесуальні витрати за залучення експерта до проведення судово-автотехнічної експертизи в розмірі 1407,36 грн.

Вирок може бути оскаржений до Апеляційного суду Харківської області протягом 30 днів з дня його проголошення.

Що далі?

Як сказав мені голова ради ветеранів АТО Віталій Путілін,  Дмитра Водолазького цілком вірогідно можуть “комісувати” зі служби у зв’язку зі станом його здоров’я. І він залишиться хромим та безробітним. І матиме якось утримувати своїх дітей на пенсію інваліда. Це, якщо йому ту пенсію ще призначать…

______________________________________________

Апарат Ілізарова – це такий собі агрегат, який хірурги травматологи ставлять на поламані руки та ноги для жорсткої фіксації уламків кістки. Свердлять дірки в тих уламках, вводять туди стальні спиці і фіксують ті спиці у жорстких дисках конструкції.

1 Comment on "Таксист – під амністію, постраждалий – на інвалідність"

  1. Хочется добавить к названию статьи:
    Судья на Канары!

Leave a comment

Your email address will not be published.

*