Два тижня під знаком сміття

Смітя

Друга половина січня в Куп’янську пройшла під знаком не жовтої собаки, а  різнокольорового сміття на білих сугробах снігу. Всі сміттєві контейнери було переповнено, а люди продовжували виносити пакети зі сміттям.

Пси, коти, ворони та “тіньові бізнесмени на смітті” роздирали ті пакети.

Одні – вибирали щось смачненьке, інші – сортували, відбираючи те, що можна здадти за гроші.

Подібні фотографії заполонили інтернет.

сміттяя

Куп’янчани обурювалися, а міська команда Остапчука традиційно відмовчується. Жодного повідомлення про ситуацію з вивозом сміття так і не з’явилося ні на офіційному сайті, ні у власній газеті міської влади!

Тому у народу з’явилося багато припущень.

Версії від куп’янчан

З усіх коментарів в фейсбуці виділялося дві основні версії того, чому сміття не вивозиться:

1) Це так остапчуківці спеціально створюють напругу в суспільстві, щоб потім на сесії депутати міської ради покірно виділили додаткові кошти на черговий сміттєспалюючий, сміттєпереробний, або сміттєсортувальний заводик, який потрібно купити самі вгадайте у кого.

2) Сміття не вивозиться з причини введення закону про обов’язкове роздільне сортування побутових відходів і тому на звалищі сміття не приймають.

Що сталося насправді

Насправді причина такої ситуації з вивозом сміття полягає в банальній поломці старого сміттєвоза. А на його капітальний ремонт потрібно досить багато коштів. Кажуть, щоб їх знайти компанія “Коменерго” навіть продала якийсь свій інший автомобіль.

Звісно на ситуацію зі сміттям подіяли і опади, підїзди до контейнерів було завалено снігом. А вся техніка кілька днів поспіль працювала на розчищенні доріг.

Та зараз сміття вже почали вивозити тандемом навантажувача з ковшом і трактора з причепом. Навантажувач прочищає підїзди від снігу і  потім грузить сміття на трактор. Трактор вивозить те сміття на звалище і там його приймають без обмежень.

 “Подарунок” на бюрократичному приколі

А де ж розрекламований Мацегорою подарунок місту від його харківського однопартійця – новий сміттєвоз?

Тут все виявилося, як в старій комедії – “Чому пароплав не пливе? А тому, що весь пар пішов на гучний гудок!”

Щоб скористуватися тим “подарунком”, підприємству потрібні всі дозвільні документи на його експлуатацію, щоб водій мав право виїжджати на справному автомобілі на дорогу. А тих документів з Харкова й досі немає.

Про роздільне сміття

Що стосується роздільного збирання сміття, то місту для цього потрібно купити й встановити спеціальні контейнери. А ще сміттєвоз зовсім іншого типу – з загрузкою через задній борт. Коштує одна така машина 2 млн. грн.

Окремо потрібно щось вирішувати з тими самими “тіньовими бізнесменами на смітті”. Бо коли всі куп’янчани почнуть сортувати свої побутові відходи, то це тільки полегчить життя тим, хто зараз копирсається в контейнерах і здає ті відходи за гроші у цілу мережу приймальних пунктів.

За досвідом Польщі, людей привчали здавати відсортоване сміття за гроші. В деяких польських гмінах це були не прямі гроші, а знижки на податки на суму зданих побутових відходів.

Тобто вирішення цієї проблема має бути вигідним всім купянчанам , і повинно бути приоритетним у міської влади.

 

 

 

 

 

2 Comments on "Два тижня під знаком сміття"

  1. Ну, что сказать | 31/01/2018 at 1:57 pm | Відповіcти

    Ну мы же живём не в Польше, а в Украине, и законы должны соблюдать нашей страны. Это к тому, что кому куда платить налоги и тем более куда после сбора их направлять прописано в законодательстве. А с отсортированным мусором – вечная проблема. Кому-то неофициально собирать его может и выгодно, а если платить официально зарплату тем кто его сортирует или собирает , платить налоги, оплачивать транспорт на его перевозку и все становится не рентабельным

  2. Доброго дня суток! Не знаю, где с помощью трактора выводят мусор, в пос. Купянск-Узловой этого никто не делает! Посёлок постепенно превращается в помойку! С приходом оттепель, появятся и ароматы. Приглашаем всех власть имущих посетить сие действо!

Leave a comment

Your email address will not be published.

*