Будуть чи не будуть в Куп’янську вибори міського голови?

Вибори мера

Днями закінчується термін, який згідно законодавства надається Верховній Раді для розгляду питання про проведення позачергових виборів Куп’янського міського голови.

Вчора на сайті Верховної ради з’явився проект відповідної Постанови, внесений Народними депутатами  Оленою Ледовських ( фракція Народного фронту), Сергієм Кудлаєнком (фракція БПП), Олексієм Гончаренком (фракція БПП), Оленою Бойко ( фракція Народного фронту), Едуардом Матвійчуком (позафракційним):

ПОСТАНОВА

ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

 

Про призначення позачергових виборів

Куп’янського міського голови Харківської області

У зв’язку з достроковим припиненням повноважень Куп’янського міського голови Харківської області Войтюка О.В. та відповідно до пункту 30 частини першої статті 85 Конституції України, частини третьої статті 14, частин першої та шостої статті 15, статей 68, 69 Закону України “Про місцеві вибори” Верховна Рада України постановляє:

 

  1. Призначити позачергові вибори Куп’янського міського голови Харківської області на неділю 29 квітня 2018 року.
  2. Центральній виборчій комісії з урахуванням пропозицій відповідної територіальної виборчої комісії визначити в установленому порядку обсяг бюджетних видатків, необхідних для проведення позачергових виборів Куп’янського міського голови.
  3. Кабінету Міністрів України в межах повноважень вжити невідкладних заходів щодо забезпечення фінансування позачергових виборів Куп’янського міського голови за рахунок коштів цільової субвенції з Державного бюджету України.
  4. Ця Постанова набирає чинності з дня її опублікування.

 

Голова Верховної Ради України                                                   А. ПАРУБІЙ

 

До цього проекту авторами постанови додано пояснювальну записку, в якій крім клопотання нашої міської ради, чомусь згадується, як вони пишуть, “оперативна інформація” про Порядок обговорення з питань добровільного об’єднання територіальних громад :

Пояснювальна записка

до проекту Постанови Верховної Ради України

“Про призначення позачергових виборів Куп’янського міського голови

Харківської області”

На чергових виборах 25 жовтня 2015 року Куп’янським міським головою був обраний Войтюк Олег Вікторович.

4 листопада 2017 року Войтюк О. В. помер. Факт смерті підтверджується свідоцтвом про смерть від 7 листопада 2017 року.

У зв’язку з цим Куп’янська міська рада порушила перед Верховною Радою України клопотання про призначення позачергових виборів Куп’янського міського голови.

За оперативною інформацією,  21 грудня 2017 року Куп’янська міська рада прийняла рішення «Про затвердження Порядку проведення громадського обговорення з питань добровільного об’єднання територіальних громад на території  Куп’янської міської ради Харківської області».

Відповідно до пункту 30 частини першої статті 85 Конституції України, частини третьої статті 14, частин першої та шостої статті 15 Закону України “Про місцеві вибори” у разі дострокового припинення повноважень Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, районної, міської, районної у місті, сільської, селищної ради, сільського, селищного, міського голови позачергові місцеві вибори призначаються Верховною Радою України на неділю не пізніше ніж за 60 днів до дня виборів, а їх виборчий процес розпочинається за 50 днів до дня виборів.

Рішення про призначення позачергових виборів приймається Верховною Радою України не пізніше ніж у дев’яностоденний строк з дня дострокового припинення повноважень Верховної Ради Автономної Республіки Крим, відповідної місцевої ради, сільського, селищного, міського голови.

Згідно з абзацом другим частини першої статті 68 Закону України “Про місцеві вибори” витрати на підготовку і проведення позачергових виборів депутатів, сільських, селищних, міських голів здійснюються за рахунок коштів відповідного місцевого бюджету, отриманих як цільова субвенція з Державного бюджету України.

Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування погодився з пропозиціями Управління по зв’язках з місцевими органами влади і органами місцевого самоврядування Апарату Верховної Ради України щодо позитивного вирішення цього питання і вважає за доцільне призначити позачергові вибори Куп’янського міського голови.

 

Ще є подання від комітету Верховної ради з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, яким визначено, хто буде доповідати це питання на сесії Верховної ради :

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування на своєму засіданні         7 лютого 2018 року (протокол засідання №85) розглянув питання щодо призначення позачергових виборів Куп’янського міського голови Харківської області. Зазначене питання було порушено у зв’язку з достроковим припиненням повноважень Куп’янського міського голови Войтюка Олега Вікторовича.

Управління Апарату Верховної Ради України по зв’язках з місцевими органами влади і органами місцевого самоврядування вважає, що за результатами розгляду цього питання доцільно рекомендувати Верховній Раді України призначити позачергові вибори Куп’янського міського голови.

Виходячи з викладеного та беручи до уваги те, що відповідно до пункту 30 статті 85 Конституції України, частини третьої статті 14, частин першої та шостої статті 15 Закону України “Про місцеві вибори” у разі дострокового припинення повноважень сільського, селищного, міського голови позачергові вибори призначаються Верховною Радою України на неділю не пізніш як за 60 днів до дня виборів, Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді України призначити позачергові вибори Куп’янського міського голови на неділю 29 квітня 2018 року, прийнявши про це відповідну Постанову Верховної Ради України.

Виступити на пленарному засіданні Верховної Ради України з цього питання Комітет доручив народному депутату України, голові підкомітету з питань органів самоорганізації населення, місцевих виборів та інших форм безпосередньої демократії Бойко О.П.

Проект Постанови, який виноситься на розгляд Верховної Ради України народними депутатами України – членами Комітету, та пояснювальна записка до нього додаються на 2 арк.

 Перший заступник

Голови Комітету                                                           О. ЛЕДОВСЬКИХ

Be the first to comment on "Будуть чи не будуть в Куп’янську вибори міського голови?"

Leave a comment

Your email address will not be published.

*