Це болить всьому місту

головна

Вчора, 9 лютого, в Куп’янському медичному коледжі відбулося щось на кшталт засідання медичної ради міста. На ньому 5 головних лікарів звітували перед колегами, керівництвом міста і представником області про те, як пройшов 2017 рік. А присутніми були завідувачі відділень , провідні лікарі всіх наших закладів охорони здоров’я.

DSC_0158

DSC_0173

Обласних чиновників від медицини представляв начальник Харківського обласного інформаційно-аналітичного центру медичної статистики Олександр Зайцев.

Смертельна небезпека росте.

Найтривожнішим, саме з точки зору медицини, був звіт головного лікаря Куп’янського обласного протитуберкульозного диспансеру Світлани Луценко. 

DSC_0165

Адже туберкульоз стає все більшою загрозою в Куп’янському районі. Працівники диспансеру виконують всю свою важку роботу по лікуванню хворих, але викликає тривогу те, що населення не завжди вчасно проходить профілактичні огляди і флюорографію.

Зокрема медичним керівництвом міста неправильно складаються плани флюорографічних оглядів і кожного року цей огляд проходять одні й ті самі люди. В той час, коли більшість безробітних постійно випадають з тих планів.

Зважаючи на те, що наразі в місті є багато людей хворих на туберкульоз і вони знаходяться серед нас – вражає невігластво батьків.

Так 13,3% новонароджених немовлят не вакциновано від сухот. Крім звичайного нехлюйства причиною цього стала відмова батьків від вакцинації дітей з релігіозних мотивів.

Ще страшнішою є статистика ревакцинації дітей, яким виповнилося 7 років. Не отримали необхідного повторного щеплення від туберкулбозу 59 % діток цього віку!

А ще з виступів лікарів виявилося, що Куп’янський пересувний флюорографічний кабінет на базі автомобіля не працював більше ніж півроку!

На моє питання: хто винен в тому нехлюйстві і як його покарано, відповідь заступника міського голови Олександра Скребця, була така: “Медицина це така тонка субстанція, що покарання одного винного лікаря може привести до важких наслідків для всієї галузі”.

Але при чому тут лікар, коли це провина бюрократів з міського відділу охорони здоров’я?  Коли сталася так халепа, хто як не вони мають зробити все, щоб та машина запрацювала? Карати потрібно їх.

Та й нині нікого з бюрократів не хвилює, що тепер не працює ще й апарат для мамографії.

 

Організація медицини в Куп’янську – найгірша в області

З виступів інших головних лікарів обурила доповідь Віктора Ляшенка, головного лікаря центру первинної медичнної допомоги. На своїй сторінці в інтернеті цей член команди Остапчука навіть не приховує, що йому не до вподоби медична реформа.

DSC_0168

Мабуть саме тому в своїй доповіді він показував пальцем на міністерство, кабмін тощо. Мовляв це там не розробили для нього зрозумілу “дорожню карту” що і як робити. Він чудово навчився розказувати, чому те або інше просто не можна зробити.

А всім присутнім соромно було почути, що наразі медицина Куп’янська займає передостаннє місце серед всіх районів області! І саме з-за поганої роботи ланки первинної медицини.

Як відповів Ляшенку харківський представник Олександр Зайцев, в тій же Лозовій у тих самих умовах люди суттєво просунились в організації роботи первинної медицини. А в Куп’янську продовжують топтатися на місці. І гірше ніж у нас ситуація лише в Печенігах, де навіть немає районної лікарні.

Коефіцієнт корисної дії менше ніж у паровоза

Всі головні лікарі піднімали питання недостатнього фінансування, і особливо підкреслювали те, що в наших закладах лікується дуже багато людей з інших районів.

Та за останні два роки в міський бюджет не поступило жодної копійки трансфертів з тих районів.

Звісно цим мають займатися не головні лікарі, а чиновники. І не лише міські, а й обласні.

А тут коефіцієнт корисної дії міського відділу охорони здоров’я та всієї міської бюрократичної команди Остапчука дорівнює нулю!

Та й обласний чиновник якось тихо сказав, що Дворічна і цього року не планує платити Куп’янську, адже вони передали сюди різне медичне обладнання, тому про які розрахунки мова? Отакої! А за яким договором вони його передавали і на яку суму?

DSC_0161

Начальник міського відділу охорони здоров’я Наталія Черкашина в своїй підсумковій доповіді, як завжди жонглювала великою кількістю цифр.

Та лише за моєї наполегливості неохоче сказала, що утримання цього бюрократичного утворення з трьома працівниками коштує міській громаді десь близько 500 000 грн.

Саме ця надбудова має відробляти ті гроші своєю роботою:

– взяти під єдиний контроль роботу всіх лікарень,

– створити одну бухгалтерію на всіх,

– ініціювати договори з колегами з інших районів про трансферти,

– контролювати хід медичної реформи,

– слідкувати за ефективною роботою дорогого медичного обладнання, купленого за гроші громади,

– контролювати всі платні послуги і розподілення безкоштовних ліків тощо.

Власне саме для цього цю контору і створювали.

 

 

 

 

 

 

 

2 Comments on "Це болить всьому місту"

  1. Школа 11 лучшая

  2. Виталий Николаевич | 14/02/2018 at 5:45 pm | Відповіcти

    Я голосую за гимназию #2

Leave a comment

Your email address will not be published.

*