Чи буде велика повінь?

повінь111

Старі люди в Куп’янську пам’ятають, які сильні повені були на приоскіллі в 60-80 роках ХХ сторіччя. Було таке, що талими водами затоплювало деякі вулиці міста. Втім, вже кілька десятиліть такого лиха не було.

Нинішня зима досить незвична і довга, тому у людей виникають питання, що чекати від весни, яка врешті колись почне пригрівати.

Про прогноз на цей період розповів старший інспектор з питань цивільного захисту населення міської ради Валерій Синиця.

Він повідомив, що до початку танення снігу закуплено та роздано головам квартальних комітетів багато мішків для піску. А з наступного тижня комунальники почнуть завозити той пісок в місця, де можуть бути підтоплення.

Прогноз погоди сприяє повільному таненню снігу. Чередування сонячної погоди і нічних морозів знижує наповненість снігового покрову вологою.

Єдиним ризиком повені залишається різке потеплення.  Але на цей випадок перевірено всі водовідводні канави і шлюзові заслони на низинних вулицях міста – вони всі в робочому стані.

Додатково закуплено 2 дренажних насоси. Русло річки Куп’янки теж до прийому повеневої води готове.

За повідомленням Харківської метеорологічної станції, повеневий прогноз на цю весну задовільний.

Після сухої минулої осені в грунтах мало вологи: від 11,5 до 18,5 см. в одному метрі. І грунти по Куп’янщині промерзли не глибоко – від 10 до 35 см.  Отже багато талої води зможе прийняти земля.

Максимальний підйом води по річці Оскіл очікується на висоту до 1 м. 20 см.

А за кордоном України вода по Осколу підніметься не більше ніж на 1 метр.

 

 

Be the first to comment on "Чи буде велика повінь?"

Leave a comment

Your email address will not be published.

*