Новий крутий поворот в реформуванні?

Медицина

Проблему реформування медицини в Куп’янську потрібно вирішувати.  Це зачіпає не лише всіх нас, пацієнтів лікарень, а й самих медиків, які бояться любих змін, бо на їх віку різних новацій було вже дуже багато.

 Складну проблему пройти як лабіринт

Одні люди кажуть, що не буває простих рішень складних проблем, як не буває простого виходу зі складного лабіринту. Бо кожна велика проблема має дуже багато складових, які теж потрібно вирішувати, щоб знайти єдиний вірний вихід. І вони абсолютно праві! Хоча інколи такими лабіринтами можна блукати вічно.

Складну проблему спробувати обійти

Інші люди впевнені, що для любих складних проблем є прості рішення, що лежать просто на поверхні, а побачити їх заважає зацикленість на проблемі. Наприклад, самий складний лабіринт можна просто обійти.  І ці люди теж цілком праві! Втім і тут дуже багато ризиків піти шляхом Шарікова, який про проблеми космічної важливості розмірковував з космічною дурістю: «Взять всё, да и поделить!».

Mana_Neyestani_mana-03

Яке вибрати рішення і кому вигідний хаос?

Мудрість любого керівника полягає в умінні вибрати з цих двох варіантів вірний.

Або, що буває частіше, прийняти комплексний план вирішення проблеми, де згодяться обидва способи.

На жаль нинішні керівники Куп’янська не мають власного досвіду вирішення багаторівневих проблем. Вони звикли лише до простих маленьких кроків за командою згори.

І саме тому вони легко дають завести себе в непролазні нетрі проблем. І блукають там як сліпі вже кілька років.

Не вміють вони вилізти з пітьми рутини і поглянути на неї збоку та зверху. Тому часто проблему вони бачать, як нездоланну перешкоду, а не як шлях, який потрібно пройти.

Цим вправно користуються досвідчені чиновники меншого рангу, якім ліньки щось змінювати і ті люди, що мають якийсь грошовий навар з існуючого хаосу.

7057123

Що відбувається з Центром первинної медичної допомоги

Вчора Віктор Ляшенко, головний лікар Куп’янського Центру первинної медичної допомоги, отримав усну команду від Олександра Скребця написати письмову згоду на переведення всього штату управління Центру на вільні площі Ківшарівської поліклініки.

Це вже друга спроба виселити цю нову структуру з будівлі колишнього готелю. Спочатку їх хотіли перевезти до поліклініки Куп’янська-Вузлового.

Але тоді не склалося. Адже проти була райдержадміністрація, яка стала на захист лікарів з сільських ФАП, ФП і амбулаторій. Тому що тим з сіл дуже дорого обходиться дорога навіть до міста, а тут ще й до Вузлової потрібно доїхати.

Наразі контору Центру пропонують перенести до Ківшарівки. Звісно це викликало обурення працівників центру, які повідомили, що зараз кожного дня до них з різних причин звертаються до 250 відвідувачів.

« А тепер їм потрібно буде їздити на Ківшарівку. Та й сільські медики їздять до нас у місто з різними звітами і документами по тричі на місяць. От і порахуйте, – сказали мені обурені працівники, – наприклад проїзд від Просянки до Куп’янська тепер коштує 32 гривни в один кінець, а ще на Ківшарівку з’їздити – це ще 14 гривень. Та й автобуси до багатьох сіл їздять з міста дуже рідко, і медики можуть не встигнути на зворотній рейс».

Як стало відомо, Віктор Ляшенко пригрозив, що напише, (чи то вже написав) заяву про звільнення з роботи на знак протесту проти переводу центру.

Навряд це стане великою втратою для міста, адже саме він, при повній безпорадності і безвідповідальності куратора медичної галузі від влади Олександра Скребця,  практично провалив організацію сучасної роботи первинної медичної ланки. Це ж по їх милості й досі не організовано електронний обіг внутрішніх документів цієї нової контори, і саме тому медики з сіл мають за свої особисті кошти возити ті «бамаги» до міста. Не створено систему електронного підпису, та й взагалі,  медиків на робочих місцях так і не забезпечили комп’ютерами, електронним зв’язком тощо.

Але проблема наразі існує і її вирішення має бути комплексним.

Може саме час провести зворотню передачу первинної медичної ланки сіл під юрисдикцію району та сільрад? Адже недарма рішенням облдержадміністрації в Куп’янському районі будуть відкривати додаткові амбулаторії в селах.

Часу на подальше затягування цього важливого питання не залишилося, адже уже з понеділка 2 квітня люди почнуть укладати Декларації з сімейними лікарями на обслуговування.

Та й бюджетні гроші на всю медичну галузь міста стрімголов проїдаються.

Отже без реформування не обійтись.

 

 

2 Comments on "Новий крутий поворот в реформуванні?"

  1. А кто сказал, что президент с Просянки 32 грн. Я там живу и такую цену первый раз слышу. 25 грн проезд.

  2. Кому то понадобился 3-й этаж гостиницы, кое кто в горисполкоме ВЗЯЛ/ся за решение проблемы, а Палыч стал на принцип вот ему руки и повыкрутили

Leave a comment

Your email address will not be published.

*