Оптичні ілюзії центру Куп’янська

головнааа

Останнім часом в інтернеті люди потішаються над російськими невігласами, які на повному серйозі намагаються доводити всім, що планета Земля не шар, а площина.

Звісно, що то або звичайна дурня, або просто фейк для привернення до себе уваги.

Але інколи, передивляючись фотографії краєвидів, сфотографованих здалеку, можна засумніватися в кривизні поверхні Землі.

Всі куп’янчани знають, що центральна частина міста знаходиться на крейдяному бугрі.

Так виглядає центр Куп’янська з першої в нашому місті залізничної колії, яка географічно знаходиться значно нижче.

DSC_0370 (3)

Але коли фотографію збільшити, то краєвид становиться досить дивним, світ справді здається пласким, адже зникає перспектива  і всі будівлі просто стоять одне на одному!

DSC_0370 (2)

Трішки змінивши ракурс, виявляється можна отримати незвичне фото, на якому видно одразу два міські храми. Спочатку це важко роздивитися.

DSC_0373

Втім, коли збільшуємо фото, викликає подив, що з цієї точки можна так добре бачити ті церкви.

А на пофарбованій у брудний колір будівлі колишнього банку “Україна”, де зараз знаходиться міськ-районний суд, збоку чомусь просто лежить якийсь незрозумілий дах.

DSC_0373 (2)

А тут взагалі і колишній кінотеатр, і типографія, і 9-ти поверхівка з “Електроном” і маківка лікарняної церкви – знаходяться ніби поруч один з одним!

DSC_0372 (2)

На цій фотографії здалеку здається, що зведена колись Демченком бляшана й мала сцена на центральному майдані завширшки майже у половину Районного будинку культури!

DSC_0368 (2)

Звідси видно, що потворний цегляно-бетонний постамент, на якому наразі майорить Державний прапор, знаходиться десь поруч з колишнім Промінвестбанком, хоча відстань між ними принаймі метрів сто. І з майдану той банк взагалі майже не видно, а тут – він стоїть просто поруч з енергозбутом.

І якимось неймовірним чином створюється оптична ілюзія, що телевежа знаходиться не за 2 км. від центрального майдану, а десь просто за районним будинком культури.

DSC_0374 (2)

Врешті такі фокуси – це властивість оптики фотоаппарату, як і біноклів та підзорних труб.

А от Земля – все ж таки кругла, не зважаючи на оптичні ілюзії. А наше місто – дуже красиве, не зважаючи його недолугих тимчасових “керівників”.

Всі фотографії у великому розмірі згодом викладу на своїй сторінці у Facebook

Be the first to comment on "Оптичні ілюзії центру Куп’янська"

Leave a comment

Your email address will not be published.

*