Територія “бомжів”

головнааааа

Вчора мені зателефонувала схвильована куп’янчанка, яка проживає в багатоповерхівці на “проспекті” Конституції.  І вона, і її сусіди дуже стурбовані тим, що будівлею колишнього Промінвестбанку (скорочено ПІБ), який розташований поруч з їх будинками, тепер заволоділи безхатченки. Вони легко залазять туди просто через центральний вхід, виламують все металеве, що можуть виламати, оббивають плитку і навіть інколи живуть там.

Людей хвилює не лише те, що руйнується красива і досить нова будівля, а й те, що поруч знаходиться футбольний і дитячій майданчики, де постійно грають діти. Вони теж бачать, що тепер до ПІБу легко можна потрапити і теж можуть туди полізти, а там зіткнутися з тими безхатченками, які ведуть себе дуже агресивно.

Люди і з проспекту, і з сусідньої вулиці Тітова неодноразово телефонували черговим по міськвиконкому, а там одна відповідь – “А що ви нам дзвоните? То – не наше. Телефонуйте до поліції”.

Але ж поліція не може там чергувати і вдень, і вночі.

З історії

Колись, років 20 тому, будівлю відділення Промінвестбанку збудував ливарний завод. Це була найсучасніша і красиво оздоблена будівля. Навколо стояв досить дорогий чавунний паркан. Східці до центрального входу і пожежну драбину було зроблено зі сталевого литва. Цоколь був з полірованого мармуру. В середині стіни оздоблено туфом. Всі деревяні частини касової зали, двері та перила робили кращі майстри деревомодельники. Туди люди заходили навіть просто помилуватися сучасним і незвичним інтер’єром.

А потім у банка почалися скрутні часи, і на початку 2010 років його відділення в Куп’янську закрили. Щоб будівлю не розікрали, тодішній міський голова  Михайло Римський на прохання банкірів запропонував взяти її в оренду підприємству тепломереж. І будівля довго зберігалася в нормальному стані.

Потім хтось вкрав частину чавунного паркана. Потім ще частину.  Тепловики минулого року з будівлі виїхали і безхазяйне господарство одразу занепало.

Що робити далі?

Я зателефонував на пряму лінію в центральний київський офіс ПІБу. Моє усне звернення записали на якийсь пристрій та попросили ще й написати їм письмово разом з фотографіями. А ще сформулювати свої пропозиції по майбутньому тієї будівлі.

Я то напишу. Було б добре щоб ПІБ просто передав ту будівлю у власнііть міста. Свого часу я мріяв перевести туди міський музей, або музичну школу, а ще там можна розмістити дитячу лікарню, або центр первинної медицини…

Але чому це зовсім не турбує міську владу?

Сесія міської ради в березні минулого року дала згоду ПІБу на оформлення документів для постійного користування землею. Але з тих пір цю земельну ділянку так і оформлено гідним чином.

Зрозуміло, що будівля ПІБу не належить місту.  Так, як і колишня будівля магазину, аптеки та бібліотеки у мікрорайоні Ювілейному, це – власність Харківської області. Так, як і недобудована і страшна “шпаківня” на початку вулиці Харківської – власність колишнього нардепа Потапова, як і колишній клуб Коптаха, і колишній гуртожиток тресту “Промбуд – 3″ тощо.

Але чому наша міська влада не опікується цим і дає порушувати правила благоустрою міста тим господарям, які мають в Куп’янську свої занедбані будівлі?

Фотоекскурсія однією з найновіших капітальних будівель міста Куп’янська

Це ледь прикриті двері головного входу в ПІБ

DSC_0445

За дверима зручний лаз для безхатченків під решіткою

DSC_0442

Те що видно через решітку

DSC_0443

DSC_0444

Частину унікальних литих сталевих східців вже поодбивали і вкрали

DSC_0446

Чавунного парканчика вже немає, мармурову плитку з цоколя майже всю  оббили і теж покрали

DSC_0448

А за клумбами біля банку ще хтось і доглядає

DSC_0449

І навіть посаджено рядок квітів

DSC_0437

Далі – все теж потрощено

DSC_0441

DSC_0439

DSC_0451

DSC_0456

Це злодійський “вхід” через вибите вікно до гаражів ПІБа

DSC_0463

Ще рештки мармурового цоколю

DSC_0438

Хвірточка до підвалу теж відкрита
DSC_0436

Хоча здалеку все й досі виглядає нічогенько

DSC_0471

А це теж міська безгосподарність. Колись це був тепло-розподільчій пункт. Тепер тут покрали не лише кришки люків, а й самі люки видовбали з бетону. Сердобольні люди прикрили ті дірки гіллям, може ніхто не провалиться.

DSC_0461

Незаізольовані труби теплотраси, яка йде до ПІБу.

DSC_0462

Взимку ту теплотрасувидно здалеку і ми за це платимо

31600117934_b7ce6b8c57_o

31600119674_7e4d5e31de_o

Be the first to comment on "Територія “бомжів”"

Leave a comment

Your email address will not be published.

*