Як Куп’янщина святкуватиме свій ювілей

Карта району

У середу 20 червня Куп’янщина відзначатиме 95 річницю створення Куп’янського району.

Що буде на святі

Головна частина свята відбудеться на Центральному майдані міста, де всі сільські ради виставлять свої експозиції. Початок урочистостей  – о 14-00.

Саме в цей час очікується перший візит на Куп’янщину голови Харківської обласної державної адміністрації Юлії Світличної. Вона ознайомится з експозиціями сільрад, відвідає оновлений районний будинок культури, потім Глушківський дитячий садок “Берізка”.

Дуже бажають міські чиновники запросити її до спортивної школи на вулиці Петра Іванова, щоб показати дах, на який минулого року витратили 3 млн. грн.

Планується її візит і до Ківшарівки, де гості таки покажуть дитячий майданчик побудований за гроші міського бюджету. Сподіваємось, що там встигнуть ліквідувати зарості амброзії.

Потім о 19-30 пані Світлична на міському майдані привітає випускників шкіл міста та району.

А завершиться святковий день концертом народної артистки України Каті Бужинської, відомої своїми хітами:

  • Лід. Балада про фігурне катння
  • Приречена
  • Романсеро
  • Духмяна ніч
  • Як у нас на Україні
  • Україна-це ми
  • Європа і Україна
  • Солдат України

З історії Куп’янщини за матеріалами вікіпедії

Якщо навколо річниці заснування Куп’янська історики й досі продовжують сперечатися, то дата створення Куп’янського району є точною.

Куп’янщину назвали саме районом 12 квітня 1923 року.

У другій половині 17 сторіччя на території нинішнього району було створено 4 населені пункти: слобода Куп’янська, слобода Пристінська, слобода Сенькова  і  слобода Гусинська. А у 1685 році Куп’янськ став сотенним центром сьомої сотні Ізюмського полку.

На початку 18 стріччя Куп’янщина активно заселялася.

У 1704 році — (за іншими даними 1711) — було заснувано слободу Новоосинову. В 1712 році засновується слобода Смородьківка. В 1715 році — слобода Нечволодівка. У 1718 — слобода Миколаївка Східна.

У 1708 році московіти на кілька років чомусь перейменували Куп’янську слободу в Купецьку.

У 1765 році Куп’янськ став центром Куп’янського комісарства Ізюмської провінції Слобідсько-Української губернії.

У 1775 році на Куп’янщині утворилася нова адміністративна одиниця – Куп’янський повіт, до якого входило кілька волостей.

Потім у 1781 році Куп’янщину  приліпили до Воронезької губернії і назвали Куп’янським округом.

У 1797 році відновлюється Слобідсько — Українська губернія і Куп’янськ знову стає повітовим центром. На початок ХХ сторіччя до Купянського повіту входило 18 волостей.

У 1923 році комуністи ліквідували повіти. Замість них шляхом укрупнення створили округи, а шляхом укрупнення волостей — райони. Куп’янськ одночасно став центром округу і центром району.  До округу крім Куп’янського входить ще 10 районів, а в травні 1926 року додається 11-й.  Власне тоді наше місто було на сучасний лад – обласним центром!

У 1932 році стався новий вибрик влади – ліквідація округів і створення областей. Куп’янськ залишився тільки центром нашого району.

Наразі в  Куп’янському районі 19 сільських рад, які об’єднують 70 населених пунктів, до яких місто Куп’янськ не входить.

Територія району становить 1280,3 км² або 4,1 % від усієї території області.

За цим показником район перебуває на 9 місці серед районів області.

Населення району становить 25 778 (на 1 лютого 2012 року).

 

Be the first to comment on "Як Куп’янщина святкуватиме свій ювілей"

Leave a comment

Your email address will not be published.

*