Небезпечний паразит захоплює Куп’янськ.

головна

Літературне кліше про зелені пагорби над Осколом  стає в Куп’янську не актуальним.  Просто в центрі міста в 100 метрах від будівлі міськвиконкому пагорби стають жовтими.

DSC_0703

DSC_0704

Це тут буяють зарості отруйної рослини-паразита повитиці, або по народному – сплітачки.

Повитиця належить до так званих карантинних рослин і міська влада за законом має проводити спеціальні карантинні заходи, щоб знищити осередки цієї гидоти до її цвітіння.

Але в Куп’янську поки що нічого не роблять і сплітачка вже перебралася з приоскільських пагорбів і на вулиці міста. Це її галявина на вулиці Титова

DSC_0712

 

Повитиця не має коренів і існує за рахунок паразитування на інших рослинах. Вона за допомогою присосків чіпляється до тих рослин і запускає свої пазури в їх стовбур та висмокчує поживні речовини. Це приводить до загибелі рослин-живителів.

DSC_0715

DSC_0711

DSC_0709

Навіть коли знищити саму повелицю, з її пазурів, що лишаться в стовбурі іншої рослини, наступного року знову виросте ця жовта вбивця.

DSC_0705

А ще повитиця  розмножується і насінням, яке зберігає свою схожість до 30 років! Навіть коли пройде через травний тракт тварин.

Сходи з насіння самостійно виростають до 30-35 см. і після цього вони гинуть, якщо поруч немає рослин-живителів. А знаходить повитиця свою жертву і тягнеться до неї завдяки  відчуттю запаху рослин донорів.

Повитиці наносять великої шкоди сільському господарству, городництву, садівництву та виноградарству.

Повитиця отруйна для свійських тварин. Крім того вона є переносником вірусів та інших хвороб з одних рослин на інші.

Коли повитиця потрапляє до сіна, то сіно швидко пліснявіє.

DSC_0708

DSC_0707

А поруч вже підростає ще одна отруйна карантинна рослина – амброзія. І її теж ніхто не знищує.

 

Be the first to comment on "Небезпечний паразит захоплює Куп’янськ."

Leave a comment

Your email address will not be published.

*