Мрії збуваються лише завдяки наполегливій праці

головна

23 червня в краєзнавчому музеї відбулася цікава подія –  відкриття виставки робіт художниці-початківця Олени Новікової, яка студіює у Григорія Сахна. Незвичним тут є те, що Олена почала серйозно займатися малюнком і живописом вже коли вдруге стала матусею.

Ще в дитинстві вона мріяла стати художницею, але мама їй сказала, що то таке! Потрібно обирати професію, яка прогодує! І Олена закінчила педагогічний, та стала вчителем. Наразі вона викладає іноземну мову в шостій школі.

Та під час своєї другої декретної відпустки вона згадала про дитячу мрію і завдяки подрузі потрапила до художньої студії «Контраст», де ошелешила Григорія Сахна заявою, що одразу хоче писати олійними фарбами.

І хоча вона таки постійно тренує своє вміння і в малюванні олівцем, все одно саме «справжній» живопис є у неї любимим.
Після трьох років занять в «Контрасті» Сахно почав підбивати Олену ризикнути на проведення персональної виставки. І хоча вона ще вважає свої роботи не дуже професійними, на виставку таки погодилась.

В її  роботах видно, що вона є ученицею саме Григорія Сахна, з творчістю якого я знайомий вже більше 30 років. У Олени не лише техніка дуже схожа на техніку Сахна, а й постава багатьох натюрмортів теж Сахновська.

І все ж головним відмінням у Олени є більш ретельне виписування деталей у своїх картинах. Це взагалі завжди є притаманним для художниць-жінок. І ще – якась жіноча акуратність в роботах. А за яскравою колористикою деяких робіт видно, що Олена Новікова – це людина комп’ютерного покоління.

Особисто мені сподобались її купянські міські пейзажі. На жаль мало хто з наших самодіяльних художників приділяє увагу цьому напрямку, Мабуть у них очі замилилися і вони не очаровуються тою архітектурною красою, яку можна знайти на наших вулицях.

А може причиною є і деякий поспіх, з яким працюють більшість наших художників-чоловіків. Адже міський пейзаж, як і портрет людини має бути добре впізнаваним, тому потребує не лише хороше художнє око, а й довгої кропіткої та точної роботи.

Саме тому сподіваюсь, що Олена Новікова продовжить писати і «портрети» нашого міста, і спробує себе у справжньому портретному живописі.

Назва цієї виставки якось пов’язана з тим, що мрії збуваються. Додам лише, що вони збуваються якщо постіно і багато працювати. Впевнений, що ще не всі мрії збулися у художниці-початківця Олени Новікової і у неї ще все попереду.

А що мені не сподобалось з її робіт – Олена знає. ;)

 

DSC_0822DSC_0888

DSC_0829 DSC_0830

DSC_0826 DSC_0833

 DSC_0832

DSC_0834 Вікно

DSC_0837DSC_0848

DSC_0846 DSC_0849

DSC_0851 DSC_0853

DSC_0857 DSC_0864

DSC_0866 DSC_0868

DSC_0869 DSC_0873

DSC_0875 DSC_0880

DSC_0881 DSC_0883

DSC_0886 DSC_0887

DSC_0892 

Be the first to comment on "Мрії збуваються лише завдяки наполегливій праці"

Leave a comment

Your email address will not be published.

*