Рудий Оскіл: все у межах норми?

DSC_0723

Останнім часом куп’янчани дуже стривожені станом води в Осколі. Рівень води в річці піднявся більше ніж на півметра.

І вже тиждень вона має рудий відтінок і у неї зявився специфічний металевий запах. Саме так колись смерділи шламові відстійники на Куп’янському ливарному заводі.

Як виявляється, наша колишня санстанція, а нині Лабораторний центр міністерства охорони здоров’я на замовлення УЖКГ постійно перевіряє воду на відповідність санітарним нормам. Воду лаборанти набирають по понеділках на центральному міському пляжі і у своїх звітах пишуть, що показники в межах норми.

Для некуп’янчан хочу повідомити, що нормальна вода в Осколі не має ніяких кольорових відтінків.

Я зателефонував Михайлу Бараніку, який нині очолює в Куп’янську той центр і він мені підтвердив, що саме такі аналізи вони роблять. Але на присутність у воді кількості Fe, тобто заліза, вони аналізів не роблять. Михайло Маркович сказав, що то мабуть якась водорость так забруднила річку, але вони і на концентрацію тої водорості теж аналізів не роблять.  Це має бути справою екологів. А от екологів в нащому місті немає…

Кілька років тому, ще до війни, під час весняної повені, коли ще ніяких водоростів немає, вода по Осколу теж прийшла з Росії майже червоною. Тоді на мої запитання ніхто нічого не став робити і мені відповідали, що все в межах норми.

А від цієї “норми” в річці загинули всі раки і двустулкові молюски беззубки, пропало багато видів риби, зокрема піскарі.

За три роки беззубка стала відновлювати свою популяцію, але нинішньої весни вода з країни окупанта знову прийшла рудого кольору. І знову беззубки передохли, бо вони можуть жити лише у чистій воді.

Олександр Ясюченя, який багато років опікується нашою природою, згадав, як ще при СРСР ось така гидота прийшла чи то з відстойників Старооскільського електрометалургійного комбінату, чи то з відстійників їхнього гірнично-збагачувального комбінату. Тоді раки від тої отрути масово вилазили з води на берег. Він звернувся до міської влади і там йому теж відповіли, що все у межах норми.

Сьогодні я зателефонував директору Національного природного парку “Дворічанський”  Максиму Височину. Він підтвердив, що і в їх районі рівень води останніми днями різко піднявся і те, що рудий потік пре саме з Росії. Але в Дворічній лабораторії немає, тому аналізи там не роблять.

А наші люди продовжують ходити на місцеві пляжі і купаються в Осколі. І хоч-не-хоч вода попадає і дорослим, і особливо дітям до рота.

Чи загрожує й людям така грязна водиця, чи можна в ній купатися – повинна відповісти міська влада.

І саме міська влада має повідомити владу державну про екологічну біду з боку Росії.

Для контрасту ми з моїми малими друзями занурили білий листок води на дитячому пляжі на глибину 30 см. Ось яка іржава нині вода в Осколі.

 

DSC_0721   DSC_0722

 

DSC_0718

 

 

 

 

4 Comments on "Рудий Оскіл: все у межах норми?"

 1. Ужас!!!Вчера были на Узловском пляже, много дохлой рыбы плавает

 2. Купянсане массово репостят новость о том, что в Осколках обнаружили корь. Правда ли это?

 3. Наталья, какая корь? Корь передаётся только при контакте человек-человек, так как вирус во внешней среде просто не выживает. Ну ХХІ век… Не знаете – загуглите, прежде чем распространять вирусную инфу

  • Загуглил.
   Корь это инфекционное заболевание, которое передается воздушно-капельным путем. Кроме этого заразиться можно через предметы быта. Если пользоваться одними вещами, предметами гигиены здоровому и больному человеку, то можно подхватить вирус. Сюда относим также ванную, санузел, полотенце, ложку, кружку и так далее.
   Кроме этого больной человек с дыханием выделяет в окружающую среду большое количество вирусов и тем самым загрязняет все вокруг.
   А чем вода мешает передаче?
   Источник:
   https://newsone.ua/news/society/kor-v-ukraine-kak-uberechsya-ot-bolezni-i-pochemu-vspyshka-byla-ozhidaemoj.html
   В других источниках тоже не опровергается. Загуглите.

Leave a comment

Your email address will not be published.

*