Хто дав наказ проігнорувати міжнародного інвестора

НЕФКО 13

Вже кілька місяців в Куп’янську ведеться “окопна війна” з приводу участі міста в проекті з НЕФКО.

Що то за проект

Цей проект до Куп’янська та Ізюма свого часу допоміг залучити Олег Лущик. І в нашому місті було чудово утеплено і відремонтовано два дитячих садки та один корпус НВК №3.

DSC04459 DSC03192

 

І ось знову НЕФКО готова фінансувати ремонт ще трьох дитсадків у 2019 році.

І крім співфінансування, де НЕФКО безоплатно надає більшу частину грошей, вони ще можуть надати на це і дуже дешевий кредит для місцевого бюджету.

Взагалі таке утеплення будівель окупиться протягом 7 років, за рахунок зменшення оплати теплопостачальникам.

За такі вигідні інвестиції інші міста б’ються роками!

Але в Куп’янську раптом знайшлися вороги цього проекту.

Хто і чому виступає проти

Мабуть є дві головні причини.

1. Не секрет, що нардепа Остапчука просто корчить коли він чує про Олега Лущика. Варто нагадати, як за наказом Мацегори в спортивній залі ПК ім. Кошелєва терміново знімали рекламні плакати дитячого футбольного клубу “Мрія”, президентом якого є Олег Лущик, бо туди очікували візит “дорогого Віктора Миколайовича”.

От і у випадку з проектами НЕФКО, як не крути, саме особиста участь голови правління компанії UFC посприяла тому, що наше місто стало партнером НЕФКО. І попіаритись на цьому команді Остапчука не вдасться.

2.  Спочатку нагадаю, що таке НЕФКО і принципи роботи, які вони не тільки декларують, але й точно виконують.

НЕФКО це екологічна фінансова організація, створена країнами Північної Європи. Відмінною рисою роботи НЕФКО є фінансування малих та середніх пілотних проектів по охороні навколишнього середовища. Всі проекти НЕФКО направлені на протидію зміні клімату, але з забеспеченням, при тому, економічної рентабельності.

Досягнення запланованих проектами показників контролюється при виплаті траншів на підставі результатів виконання окремих етапів.

Такий підхід протидіє корупції, сприяє прозорості і відповідальності позичальників, що забезпечує надійності досягнення поставлених цілей.

Я не дарма виділив останнє речення, адже всі наші чиновники-“решали” знають, що від проекту НЕФКО неможливо нічого відщипнути, бо відкатів європеці не дають.  Інша справа – свої кишенькові підрядники. Ті всі платять.

На останній сесії міської ради, депутати більшістю голосів проголосували за участь міста наступного року у співробітництві з НЕФКО.

Зверніть увагу, хто і як себе повів у тому голосуванні.  Утримався один Занік, а  двоє  тимошенківців, які втім давно схоже стали вірними остапчуківцями, просто не голосували, хоча і були на сесії. Так само зовсім  не проголосували і двоє присутніх на сесії представників партії “Наш край”, яких привів у міську раду Володимир Демченко.

НЕФКО2

Втім рішення було прийнято.

І ось 1 серпня на сайті міської ради раптом з’являється розпорядження виконуючого обов’язки міського голови Заніка, яким він пропонує зупинити дію рішення і ще раз проголосувати з цього питання.

НЕФКО

 

Вочевидь силовий тиск на слухняних остапчуківців має перебороти здоровий глузд і вони проголосують так, як потрібно тимчасовим керманичам міста.

А потім всі вони зникнуть, як роса на сонці, а от місто Куп’янськ серед міжнародних інвесторів, на жаль, ще довго буде мати славу ненадійного партнера, з яким краще не мати справ.

 

 

1 Comment on "Хто дав наказ проігнорувати міжнародного інвестора"

  1. Вольный слушатель | 04/08/2018 at 4:03 pm | Відповіcти

    Теперь картина проясняется – кто думает за город и жителей, а кто за свой карман и тёплое место!

Leave a comment

Your email address will not be published.

*