Руда гидота продовжує отруювати Оскіл

1

Ситуація з отруєнням води в нашому рідному Осколі продовжує бути незрозумілою. Поки що головними ньюсмейкерами з цього приводу є інформація з російських сайтів і різні версії від куп’янчан у соціальних мережах.

Минулого тижня мені довелося піднімати це питання перед багатьма чиновниками.

Після того, як в інтернеті зявилася інформація, що у Валуйках в Осколі масово загинула риба, а органи їхнього санітарного надзору заборонили своїм купатися в річці Валуй, що впадає там до Оскола, я зателефонував Володимиру Заніку.

Питання у мене було одне: чи можна купатися купянчанам в Осколі, чи ні? А ще я наполягав, щоб він повідомив про цю екологічну біду, що прийшла від москалів, до обласних і державних структур. Занік пообіцяв розібратися.

Знаючи як “оперативно” їхня команда розбирається, я зателефонував на пряму лінію до ХОДА. Там мене уважно вислухали і сказали передзвонити до обласної екології, бо це їх питання. В екології якийсь сонний дядько, що чомусь не розмовляв, а “разгаваривал”, явно знущався з мене, питаючи, “что ето за рєка такая Оскіл?”. А я вимагав, щоб він піднімав в своїй службі гвалт, бо куп’янчани продовжують купатися в Осколі, та ще й вихідні наближаються. Але те мурло лише щось бубніло собі під носа.

Після цього я зателефонував в Кабінет міністрів, де прониклися цим повідомленням і сказали, що зроблять все, щоб розібратися. Але про всяк випадок я повідомив про ситуацію і в міністерство екології. За півгодини мені подзвонив заступник голови Харківської обласної контори з водних ресурсів і повідомив, що вже дав команду і воду на повний аналіз буде одразу відібрано.

Доречі, всі з ким я спілкувався телефоном, питали, а чого ваша місцева влада нічого не повідомляє?

А міська влада наступного дня спромоглася пообіді розмістити інформацію, в якій все за бюрократичною традицією заплутано так, щоб ніхто нічого не зрозумів. Зверніть увагу, що головне для них, що немає холєри і вони це чомусь виділяють жирним шрифтом!

Ось ця типова відмазка на офіційному сайті міської ради, де так і немає нічого про те, чи можна купатися в Осколі, чи ні.

77

9

А в російських новинах тим часом зявилося пояснення, що то у них там прорвало відстійники з відходами величезної птахофабрики, і те лайно поперло в Оскіл.

Безымянный

Безымянный 45

38223906_1544549465651753_6627692329425698816_n

 

Після моєї першої публікації куп’янчани стали повідомляти, що від тої гидоти в річці в різних місцях бачили багато дохлої риби.

А люди продовжували купатися у рудій та смердючій воді…  На моє застереження, що в Валуйках заборонили купатися у такій воді,  дехто відповідав – так у нас же ніхто нічого не забороняв!

Сьогодні опубліковано офіційне повідомлення, що вже заборонено купатися і на пляжах в Боровій, що нижче Куп’янська за течією Оскола!

А в мережі раптом зявилося досить скандальне повідомлення, що в Куп’янську воді Оскола нібито  знайшли кір!

Як повідомили мені в колишній санстанції – то все неправда, бо віруси кіру у воді не живуть, а передаються лише повітряно-крапельним щляхом.

Власне на кір днями хтось таки захворів в Ківшарівці, але цей “хтось” був приїжджим і вже потрапив сюди хворим.

Сьогодні води в Осколі ще додалося. І вода й досі дуже руда.

А народ продовжує купатися, від не обізнанності, або вирішуючи все на свій власний розсуд.

Чекаємо, що ж нам колись повідомлять наші можновладці…  Може пронесе?

 

 

 

1 Comment on "Руда гидота продовжує отруювати Оскіл"

  1. Ці кляті москалі!

Leave a comment

Your email address will not be published.

*