Не стало Петра Чайковського

Digital StillCamera

Сьогодні не стало Петра  Чайковського, видатного куп’янського журналіста і поета.

Він пішов з життя після довготривалої важкої хвороби.

Я не пам’ятаю точних дат його біографії, знаю, що народився Петро Андрійович 10 травня 1956 року. Закінчив ПТУ-27 і працював модельником на Куп’янському ливарному заводі.

Знаю, що з дитинства Петро писав вірші. І ліричні, і історичні, і на виробничі теми.  І згодом він став журналістом заводської газети “Литейщик”, де був автором більшості матеріалів, що там друкувалися. Його знав весь завод, адже він збирав матеріали безпосередньо в цехах.

Потім Петра запросили працювати до газети “Червоний прапор”, яка тепер називається “Вісник Куп’янщини”.  Тут роботи було значно більше, але він роботи ніколи не боявся, і встигав повсюди.

І постійна газетна рутина не задушила в ньому творчі здібності. Він продовжував писати і поезію, і прозу. Він товаришував з краєзнавцем Миколою Куксою і збирав багато матеріалів з історії Куп’янщини. Саме завдяки допомозі Петра Чайковського було впорядковано і збережено матеріали багатьох книжок Кукси.

Коли газета стала підрозділом Куп’янської телерадіокомпанії, Чайковський пробував свої сили і в тележурналістиці.  І тепер вже весь Куп’янськ знав його.

Якось так склалося, що у мене не знайшлося жодної “виставочної” фотографії Петра. Лише ось ця. Але саме таким він і був: з фотоапаратом і блокнотом в гущі всіх міських подій.

Скромний, розумний, добрий і порядний, він назавжди залишиться таким в моїй пам’яті.

Прощання з Петром Чайковським відбудеться в середу 15 серпня об 11-00 біля будинку №33, що на проспекті Конституції.

 

Be the first to comment on "Не стало Петра Чайковського"

Leave a comment

Your email address will not be published.

*