Куди податися?

Профессія

Колись у 90-х роках серед випускників шкіл було дуже “модньо” і престижно йти вчитися “на економістів” до числених старих і “новопомазаних” інститутів, університетів та ліцеїв.

Питаю у однієї дівчини:

– Ось ти хочеш бути економістом. А от чим займається економіст?

Дівчина:  – В смислє?

Я : – Ну от приходить економіст на роботу і що він там робить?

Дівчина, після деякого роздуму: – Е-е-економить!?

Власне таке саме поверхневе уявлення про більшість професій мають і батьки школярів та випускників шкіл. Для багатьох вчитися у вузі то просто престижно.

З величезної кількості “наштампованих” тоді економістів, за статистикою лише 3% працюють за фахом!  Це саме стосується і випускників навидумуваних тоді-ж юридичних факультетів у всіх ВУЗах, а ще психологів, соціологів тощо.

Після закінчення вищих  навчальних закладів, молоді фахівці змушені працювати або реалізаторами на Барабашовському та інших базарах, а найчастіше – “аби де взяли”.

І це починає хвилювати і батьків, і їх дорослих дітей коли вже втрачено і час, і гроші на навчання.

Як повідомили мені в Куп’янському центрі зайнятості, у нас в місті та районі, і цілком в Харківській області найдефіцитнішими серед реальних роботодавців є робочі спеціальності.

Завжди з легкістю знаходять собі роботу і потім отримують заробітну плату:

– водії;

– електрики та електрослюсарі з ремонту та обслуговування електрообладнання;

– слюсарі з ремонту автомобілів;

– слюсарі з ремонту та обслуговування верстатів та механізмів;

– електро – та газозварювальники;

– верстатники по оборобці металів;

– кухарі;

– швачки;

– продавці;

– перукарі + манікюрники і інші.

Доречі, ця тенденція домінує на ринку праці не лише в Україні, а і в країнах Європейського Союзу.

Цікаво, що для юних куп’янчан є унікальна можливість отримати ті дефіцитні професії просто в нашому місті в «Куп’янському регіональному центрі професійної освіти».

Я зателефонував директору Центру Валерію Кравцову, і він повідомив, що у них ще продовжується набір учнів, хоча деякі групи вже повністю набрано.

І до Центру несуть документи випускники не лише Куп’янщини, а й з інших районів.  Адже тут діти отримують стипендію, гаряче харчування, курсову підготовку, місце у гуртожитку. Вони мають можливість відвідувати гуртки художньої та технічної творчості, спортивні секції.  Але головне – всі потім захистять і отримають диплом кваліфікованого робітника.

І переважна більшість випускників центру потім мають роботу в Україні та за кордоном, а дехто навіть відкриває власний бізнес.

Отже, обираючи майбутнє собі, або своїм дітям, зважайте на світові тенденції ринку професій.

А ще памятайте, що дуже багато професій, які були престижними нещодавно, тепер просто зникають під тиском новітніх технологій.

 

 

 

 

 

1 Comment on "Куди податися?"

  1. Знания экономики никто не отменял, и при наличии желания и упорства они пригодятся при выстраивании собственного бизнеса.

Leave a comment

Your email address will not be published.

*