Тарасів дороговказ привів до Куп’янська

головнааа

Сьогодні  30 серпня в Шевченківському сквері міста Куп’янська  відбулася зустріч з українським громадським діячем, шевченкознавцем, фотографом, мандрівником, волонтером, лауреатом Шевченківської премії від Світового конгресу українців Русланом Теліпським.

DSC_0147Наше місто знаходиться на маршруті пішої паломницько-патріотичної ходи Руслана від Слов’янська до Канева, у межах проекту «Тарасів дороговказ – 2».

Долаючи цей шлях довжиною більше 800 км, Руслан прагне зустрітися з мешканцями східних і північно-східних областей України, котрим небайдужа доля Вітчизни, хто бачить її відродження у самоусвідомлені народу як єдиного цілого, в його духовній згуртованості, символом якої є постать Т.Г. Шевченка.

Ще в підлітковому віці Руслан Теліпський мав три найбільші захоплення: творчість Тараса Шевченка, фотографія і туризм. Згодом ці захоплення набрали конкретики і вилилися в справу життя Руслана. Він став цілеспрямовано займатися пам’ятникознавством. В першу чергу він вивчав і особисто фотографував пам’ятники Кобзарю в Україні і в багатьох країнах світу.

Ті дослідження стали основою його кандидатської дисертація на тему: «Просторові особливості поширення монументальної Шевченкіани у світі».

Це вже друга така хода Україною, якою рушив Руслан. Перший «Тарасів дороговказ» пройшов у 2008 році з Луцька до Канева дорогами західних і центральних областей України. Тоді ним було подолано шлях довжиною понад 1000 км.

В нинішній ході Руслан щодня долає 30-35 км. Подорожує він з прапором і невеликим багажем, бо долаючи великі відстані мандрівник з кожним кілометром відчуває кожний зайвий грам ваги. А основний його рюкзак з необхідними речами відправляється «Новою поштою» до пункту призначення, який буде досягнуто мандрівником за 5 діб.  Ночує Руслан там, де йому запропонують місцеві патріоти, які підтримують цей проект.

З Куп’янська Руслан Теліпський рушив до селища Шевченково, де є навіть два памятника великому Кобзареві.

Завершити свою паломницьку ходу на Тарасовій могилі в Каневі Руслан планує наприкінці вересня.    

DSC_0157 DSC_0159DSC_0158 DSC_0153DSC_0151 DSC_0195DSC_0192 DSC_0190DSC_0183 DSC_0166DSC_0167 DSC_0177

Be the first to comment on "Тарасів дороговказ привів до Куп’янська"

Leave a comment

Your email address will not be published.

*