Куп’янськ відвідав головний медичний чиновник області

DSC_0099

Сьогодні о 12-20 до Куп’янська приїхав Богдан Федак, начальник управління охорони здоров’я Харківської обласної державної адміністрації.

Він очолює управління з липня 2018 року. До цього з 2006 року був головним лікарем Харківської міської лікарні швидкої та невідкладної допомоги, а з 2010 року він очолював Харківську обласну клінічну лікарню. Він був фігурантом карної справи про незаконне усиновлення українських дітей іноземцями, тому проти його призначення виступала т.в.о. міністра Уляна Супрун. Але оскільки судимість вже погашено, він, як переможець конкурсу, за рішенням суду таки став високими посадовцем.

В Куп’янську великого медичного керівника швиденько провели в кабінет т.в.о. міського голови, потім туди надовго покликали головних лікарів, потім теж надовго – депутатів.

А ми все чекали, коли він вийде до громадськості, яку в коридорах другого поверху представляли кілька мешканців міста і ківшарян, які були під пильним наглядом команди колишніх спортсменів.

Але виходу харківського «начальника» до людей так і не відбулося, адже слідом за міськими депутатами до нього приїхав особисто Остапчук.

Як розказали наші депутати, Федак власне повторив все те, що і раніше пропонувалося зробити: об’єднати і скоротити адміністративно-господарчій персонал, оптимізувати функції відділень і привести кількість робітників медичної сфери до розрахункового, згідно бюджетних асигнувань.

Ще щось за традицією говорили про оптимізацію лікарняних ліжок, і нібито те, що лікарів скорочувати не будуть, бо їх і так не вистачає.

Я питав у кількох депутатів і медичних чиновників: А навіщо сюди приїхав Федак, коли все одно у нас медична галузь підпорядкована не йому, а місцевому самоврядуванню?

І майже всі сказали, що з його виступу зрозуміли, що грошей з обласного бюджету для куп’янської медицини більше не дадуть, доки самі куп’янчани не почнуть реорганізацію.

Я дочекався виходу Федака з виконкому вже близько 16-00 і задав йому два питання, на які просив відповісти максимально коротко. Ось це мікро інтерв’ю

  1. Навіщо Ви сюди приїжджали?

– Щоб на місці розібратися з ситуацією в Куп’янській медицині і визначити шляхи виходу з цієї довготривалої кризи.

  1. Це Ви будете виводити наші лікарні з тої кризи?

– Ні, це буде робити ваша міська влада!

Отже будемо чекати прийдешньої сесії міської ради, коли керівництво міста вкотре буде намагатися побороти протидію головних лікарів і змінити ватну аморфність програми розвитку медичної галузі від міського відділу охорони здоров’я на конкретні і дійові кроки.

 

 

Be the first to comment on "Куп’янськ відвідав головний медичний чиновник області"

Leave a comment

Your email address will not be published.

*