Проблеми старого і нового міського сміттєзвалища

головна

Напередодні виборів в Куп’янську постійно згадують про міське сміттєзвалище, яке перетворило на пекло життя в мальовничому селі Осинове.

DSC_0283

DSC_0235

Але після перемоги обрані слуги народу швидко забувають про всі обіцянки.

Як розказав нам мешканець і патріот села, 81-річний Іван Павлович Коваленко, колись у давні часи на місці звалища було село Кринички, назване так за повноводні криниці з чудовою чистою водою.

DSC_0236

Згодом село занепало і там почали видобувати пісок для силікатного заводу.  За роки експлуатації цього кар’єру була викопана велика та глибока яма, яка дійшла аж до водоносних джерел.

Пісок на завод стали копати в інших місцях, а велику яму біля Осинового перетворили на головну міську помийницю, яка отруїла воду у всіх криницях села. І з тих пір село залишилося без питної води.

Дуже багато жителів Осинового стали часто хворіти, стрімко зросла кількість онкологічних захворювань, більшість дітей села – алергіки.

Наразі тут є багато шарів сміття і глибина цього звалища, як запевняє Іван Коваленко, сягає 15-16 метрів.

DSC_0248

DSC_0259

Іван Павлович детально памятає всі дати страшних подій в селі, повязаних з цим сусідством і завжди готовий розповдати епопею боротьби з чиновниками різних рівнів. І стільки разів їм вже обіцяли і звалище закрити, і газ та воду в село провести. Але збрехали.

Слід зазначити, що наразі на звалищі постійно працює бульдозер, який розгортає і трамбує сміття. Кожен шар сміття пересипається піском, який возять з нового міського карьєру що знаходиться біля колишнього цукрозаводу. На випадок пожежі – на звалищі встановлено цистерни з водою.

Вже цієї осені люди написали відкритого листа в облдержадміністрацію Юлії Світличній і розіслали його в різні газети та на телебачення. І схоже Куп’янська  влада заворушилась.

Минулого тижня Валерій Говоров приїжджав до селян і підтвердив, що тепер вже облдержадміністрація взяла під контроль це питання і вже провела тендер та визначила виконавця робіт з проведення і село водопроводу з міста. Воду обіцяють провести в село до кінця 2018 року.

Втім осинівці не поспішають вірити словам вже нових можновладців, вони очікують конкретний водопровід і закриття переповненого полігону.

А ще Говоров повідомив, що нову земельну ділянку для міського сміттєзвалища буде виділено або на колишніх очисних спорудах Куп’янського цукрокомбінату, або на території колишнього Куп’янського ливарного заводу. І перевагу нинішні очільники міста віддають території колишнього КЛЗ.

Звісно, створення нового сучасного полігону захоронення твердих побутових відходів вимагає і часу, і коштів. Але з місцем потрібно визначатися якнайшвидше, адже, як заявив на засіданні з цього питання заступник міського голови Андрій Козуб, розпочата вже четверта поспіль тендерна процедура з приводу придбання для міста комплексу по переробці твердих побутових відходів.

І якщо тендерні торги нарешті пройдуть вдало без чергових скарг та зауважень від учасників торгів, які зірвали три попередні тендери, комплекс буде придбано та встановлено до кінця поточного року.

P/S

На прохання читачів нашого сайту, оприлюднюю скріншот з офіційного сайту Куп’янської міської ради з новиною про проблеми старого сміттєзвалища і плани на створення нового.

Безымянный 33

 

 

 

Be the first to comment on "Проблеми старого і нового міського сміттєзвалища"

Leave a comment

Your email address will not be published.

*