Олег Бураков про нововведення в Куп’янській медицині. Частина перша

DSC_0147

Чергове «революційне» рішення по створенню в Куп’янську Територіального медичного об’єднання (ТМО) викликає багато запитань, в першу чергу про долю людей, які лікуються і працюють в наших лікарнях.

Я провів годинну бесіду з головним лікарем ківшарівської лікарні  Олегом Бураковим.

Він розповів багато цікавого, але на перше місце в цій публікації я хочу поставити його відповідь на питання:

Що буде з пацієнтами, які обслуговуються і лікуються в Ківшарівській лікарні?

– Що стосується медичного обслуговування 19 тис. 600 мешканців Ківшарівки і 9 тис. 600 мешканців навколишніх сел, то по-перше, поліклініка у нас лишається працювати в тій же структурі та надавати той самий перелік медичних послуг, як і раніше, і в тій самій будівлі.

Сімейні лікарі, як сиділи, так і будуть сидіти  на 7 поверсі.

Денний стаціонар: 15 ліжок кардіології, 20 ліжок неврології, 20 ліжок терапевтичних і 15 ліжок ЛОР відділення теж залишається.

І по-друге, у нас буде працювати три структурних цілодобових підрозділи: реабілітаційне відділення, дитяча соматика і дитяча інфекція.

Розкажіть про основну суть реформування куп’янської медицини.

–  Наразі всі три підрозділи, крім первинної медицини, втрачають своє юридичне лице і входять у склад ТМО. В кожній лікарні буде свій головний лікар, головна медична сестра,і свої поліклініки.

Великий хрест поставлено на адміністративно-господарчій частині. Буде одна централізована бухгалтерія, централізовані відділ кадрів, відділ економіки, господарча частина.

Найбільше буде «порізано» господарчу групу.

Тут я не з усім згоден, адже у нас постійно має бути хоча б один слюсар, на випадок непередбачуваних ситуацій. Наприклад коли зірве десь кран, я ж не буду затикати дірку пальцем, доки приїде слюсар з Куп’янська.

А як і де будуть лікуватися люди?

– Я пропонував подібну програму реформування ще у 2014 році. Я тоді наголошував, що кожен має їсти свій хліб, тобто кожна лікарня має займатися своєю частиною профілактики і лікування.

Я й тоді вважав, що в Ківшарівці має бути лікарня планового лікування.

А центральна міська лікарня повинна бути максимально оснащеною, з потужною матеріальною і діагностичною базою, там має бути максимальна кількість висококваліфікованих кадрів.

Хворий, який туди потрапляє в граничному стані, при максимальному лікуванні, коли на його хворобу навалилися всією юрбою, має там проводити мінімальну кількість днів.

А після цього він повинен переходити до Ківшарівки на відновлювальне лікування чи реабілітацію і лікуватися тут.

І от Вас призначено відповідальною особою по створенню в лікарні реабілітаційного відділення. Це нове відділення, якого раніше в місті не було. Як воно буде виглядати?

– Реабілітаційне відділення нам дуже потрібне. Приведу лише такі цифри: За 2017 рік в цій нашій лікарні було зафіксовано 85 гострих порушень мозкового кровообігу, або інсультів.  74 хворих  пролікували, а 11людей померло.

За 9 місяців вже цього року отримали лікування 48 хворих, померло вже 20.

А реабілітаційний центр має знизити відсоток смертей, адже його основною задачею є повернути працездатність людини і допомогти їй повернутися до суспільства здоровим, особливо зважаючи на те, як «помолоділи» ці хвороби.

Я людина честолюбива і завжди забігаю наперед і зроблю тут відділення реабілітації краще ніж в обласній лікарні Харкова. Ми його зробимо на тих площах відділень терапії і неврології, які ми передаємо до Куп’янська.

Тут нічого такого особливого немає.

Цього року я вже попросив нашу владу при формуванні бюджету на наступний рік виділити 1,5 млн грн. для оснащення цього реабілітаційного відділення.

Я ось саме щойно  вивчив по прайсам, що необхідне придбати. Мені не потрібно туди мікрохвильові печі і ще щось таке з надзвичайне.

Необхідно оновити фізіотерапевтичну апаратуру, зал лікувальної фізкультури і придбати туди спеціальні тренажери

Реабілітаційне відділення буде розгорнуто на 40 ліжок.

 Скільки людей з медичного персоналу в цьому випадку  буде скорочено?

– Тут по питанню персоналу всі кричать: – Караул, всі лишаємось без роботи!..

В даному випадку по цим двом відділенням ніяких проблем і скорочень не буде, адже всі вони залишаться в реабілітаційному відділенні за своїм профілем : терапія і неврологія.

А ще потрібно щоб всі лікарі, які будуть працювати у відділенні, поступово пройшли перепідготовку в Харківській медичній академії післядипломної освіти. Там є кафедри реабілітації з судинних захворювань, і з захворювань опорно-рухового апарату.

Що буде з фінансуванням цього нового відділення?

– Я вже маю типове положення про таке реабілітаційне відділення, на відповідному законодавчому підґрунті.

Ще хочу сказати, якщо з 1 січня в державі вступить в силу другий етап реформи, і до цього часу я відкрию реабілітаційне відділення, то буду мати підставу на укладання договорів з національним центром здоров’я через первинну медицину на лікування цього контингенту хворих. І цим я буду заробляти кошти.

Інший момент – то вже прерогатива Говорова (т.в.о. міського голови).

Він міркує так, що це реабілітаційне відділення не увійде до структури лікарні. Воно буде на балансі області.

Я це в принципі доки ще піддаю великим сумнівам, чи візьме нас область.

Хоча ця ідея про підпорядкування області належить не мені і не Говорову, а Богдану Степановичу Федаку ( начальник обласного управління охорони здоров’я) і він її озвучив коли до нас приїжджав.

(Про створення в Ківшарівці хоспісу, про Міськздрав, про задучення молодих спеціалістів – далі буде)

1 Comment on "Олег Бураков про нововведення в Куп’янській медицині. Частина перша"

  1. “Наразі всі три підрозділи, крім первинної медицини, втрачають своє юридичне лице і входять у склад ТМО. В кожній лікарні буде свій головний лікар, головна медична сестра,і свої поліклініки”
    – якщо втрачають статус юридичної особи, то який головний лікар?
    – якщо втрачають статус юридичної особи, то це скорочення, чого Бураков і ко мовчить, а не волають як минулого року?

Leave a comment

Your email address will not be published.

*