Олег Бураков про нововведення в Куп’янській медицині. Частина друга

DSC_0146

Продовження інтерв’ю з головним лікарем Ківшарівської лікарні Олегом Бураковим, яке він дав нашому сайту 1 грудня.

А ше які будуть зміни у вашій лікарні?

А наступним етапом пропонується створити відділення паліативної або хоспісної медицини.

( З вікіпедії: Паліативна медицина – це такий напрямок медицини, який застосовується відносно безнадійних пацієнтів з важкими невиліковними хворобами в активній фазі розвитку та обмеженим прогнозом життя.)

Ми можемо розмістити хоспіс  на тих площах, які наразі займає відділення травматології, яке переходить до Куп’янська. Питання створення хоспісу буде вирішено, коли запустимо роботу реабілітаційного відділення.

Хоспіс буде створено для хворих, які перенесли важкі форми гострого порушення діяльності мозку і вони лежать прикованими до ліжка, безнадійні онкологічні хворі тощо

Такі хворі – це страшенний тягар для рідних, особливо коли така людина живе в квартирі, в якій ще мешкають діти, та інші члени родини.

В Харкові є дві таких клініки, ми їздили туди ще зі Скребцем і я показував йому, що таке хоспіс. Там до створення цих хоспісів приклав руку Кернес. Але звісно, бюджет міста Харкова не можна порівняти з нашим.

А що буде з фінансуванням хоспісу у нас?

У мене є думка, що ми повинні отримати якісь певні преференції і гарантії, що крім міського бюджету область буде фінансувати і реабілітаційний центр, і хоспіс.

А ще саме обласним структурам буде легше видавити кошти з бюджетів інших районів, які наразі не доплачують нашим лікарням більше 5 млн грн. на рік за те, що ми лікуємо їхніх мешканців.

В хоспісах існує система, як і в будинках для  людей похилого віку та психоневрологічних інтернатах, де 50% пенсії пацієнта перераховується закладу, в якому він тепер проживає. Угоду з хоспісом заключають рідні тієї людини, яка там утримується, або існує підтверджена нотаріально недієздатність хворого.

А скільки у нас може бути людей, що готові скористатися послугами хоспісу?

Я звертався до наших соціальних служб, щоб вони надали мені інформацію скільки у нас є людей похилого віку, які потребують стороннього догляду. Але у них такої статистики на жаль немає.

Я ж не буду відкривати хоспіс на 40 ліжок. Буде всього 20 ліжок.  Житимуть там максимум по 2 людини в палаті. В середньому людина на хоспісному ліжку перебуває до 4 місяців.

Хто працюватиме в Хоспісі

Там працюватиме до 30 працівників. Лікаря там не буде, адже це, іншими словами, відділення сестринського догляду. А коли буде необхідна допомога лікаря – це входитиме в обов’язки чергового лікаря лікарні.

Як взагалі справи з кадрами в лікарні?

На жаль більшість лікарів, що у нас працюють, пенсійного або перед пенсійного віку. Молодь не хоче наразі йти працювати просто за ідею. Тепер вже ніхто не піде йти на роботу за лозунгом : «Партия сказала – надо, комсомол ответил – есть!», а питають одразу: яка у мене буде зарплата, чи буде житло, дитсадок для дітей, школа тощо.

От прийшов до нас один молодий спеціаліст і я вибив для нього квартиру в Ківшарівці.

Але ж не вибивати її потрібно, а розробити міську програму підтримки молодих спеціалістів і створити фонд таких квартир для молодих лікарів. А то приїздить молода людина сюди, а йому і жити ніде, та ще й навколо всі кажуть : – Куди ти приїхав? Тут лікарню закривають, всіх скорочують! І тікає той лікар світ заочі.

Втім наразі проблем з кадрами у нас немає,  головна проблема, щоб керівництво міста дотрималось своїх обіцянок і заклало до бюджету 2019 року необхідну для реорганізації суму грошей.

От наразі в Куп’янську йде реорганізація системи охорони здоров’я. А яким боком цій системі потрібен міський відділ охорони здоров’я, або як його називають «міськдрав»?

З ним потрібно зробити те саме, що було свого часу зроблено з «райздравом»!

Я колись різко виступав проти створення «райздраву», адже ніхто точно не міг точно визначити його функції.  І врешті райздрав ліквідували.

А от навіщо був потрібен міськздрав? Бо між нами з Аббясом Пякішевим ( це головний лікар центральної міської лікарні) виникли розбіжності з-за розподілу грошей.

Адже головним розпорядником коштів тоді був саме Пякішев і він у першу чергу бюджетні кошти, яких завжди не вистачало, направляв на свою лікарню. А я постійно стояв у нього з простягнутою рукою.

От і створили міськздрав, щоб він був розпорядником коштів і став тим організаційно-методичним центром, який має давати стратегічний напрямок діяльності наших закладів по різним програмам.

Та зараз діяльність нашого міськздрава полягає в тому, щоб просто вимагати від нас, (завжди терміново!) надати ту чи іншу інформацію, яку вони лише потім узагальнюють. Я вже і кричав, і конфліктував з ними з цього приводу. Але віз і нині там.

Почитайте програм «Здоров’я Слобожанщини». Те що було написано в 2012 році – слово в слово переписано і в 2017.

Там ніхто нічого не думає. Навіть ось нещодавно, коли вони вивісили на сайт положення про Куп’янське ТМО (територіальне медичне об’єднання),  я прочитав і завівся: «Ви що там робите?  Ви хоч читайте що публікуєте! Там же написано по тексту – Лозівське ТМО!». Просто зідрали чуже навіть не читаючи.

Вони заквохтали і то на оргвідділ, то на юристів стали кивати…

В моєму розумінні міськздрав так і не став центром методичної та організаційної роботи. І от наразі, коли ми створили ТМО, він просто непотрібен.

Ці зміни, які заплановано, давно потрібно було робити. А то все не знали, як бути з протистоянням головних лікарів, бо ми вже просто уперлися один в одного лобами, адже кожен захищав лише своє.

Ось тепер ми всі під ТМО в однакових умовах.

Я гадаю, що керівник ТМО може й не бути лікарем, він в першу чергу має бути чудовим менеджером, з юридичними, економічними та організаційними знаннями. А ми, головні лікарі, на те й поставлені, щоб керувати лікарняними процесами. І у нас тут протиріч та проблем не буде. Ми нарешті пожали з Пякішевим один одному руки.

Я хочу заспокоїти людей. І мешканців Ківшарівки та навколишніх сіл, і працівників лікарні. Ми робимо все, щоб максимально зберегти кадри і надавати всі медичні послуги громаді і в нашій, і в центральній міській лікарнях.

 

 

1 Comment on "Олег Бураков про нововведення в Куп’янській медицині. Частина друга"

  1. Вольный слушатель | 03/11/2018 at 3:43 pm | Відповіcти

    Если хорошо проанализировать все структуры городской власти, их реальный вклад в жизнь города, то не только горздрав можно сократить. В этом направлении работы непочатый край и сэкономленные деньги использовать с большей пользой.

Leave a comment

Your email address will not be published.

*