Де інсулін і як вижити в Куп’янську?

головна

Сьогодні в Будинку рад міста Куп’янська та Куп’янського району зібралася ініціативна група від імені 442 мешканців міста та району хворих на цукровий діабет І типу, тобто інсулінозалежних, з яких 28 дітей віком до 18 років.

Діабет – хронічне захворювання і воно невиліковне.

Діабет потрібно сприймати як спосіб життя. Для цього необхідно дуже ретельно слідкувати за своїм здоров`ям. Постійно перевіряти рівень цукру в крові (рекомендована кількість заміру крові – 5 разів/день), вести активний спосіб життя, правильно харчуватися, менше нервувати.

Інсулін не можна “не колоти”!  Інсулін існує сьогодні лише в рідкій формі. Пігулок – немає. Потрібно постійно робити ін`єкції за допомогою шприців, шприц-ручок або інсулінових помп.

Ситуація в Куп’янську

 

Держава забеpпечує інсулінозалежних хворих на діабет безкоштовним інсуліном. З державного бюджету на ці потреби виділяється 2/3 коштів, а одна третина – з місцевих бюджетів. Держава свої фінансові обов’язки виконала.

Звернемося до звіту про виконання бюджету за  три квартали поточного року, розміщенного на сайті міської ради. Обсяги державної субвенції на утримання медичної галузі на 9 місяців виконано на 100 відсотків, тобто держава віддала все, що повинна була надати і на поточні видатки, і на ліки, і на інсуліни у тому числі.

Що стосується видатків, то міський бюджет додав до річної суми державної субвенції не 30%, а  трохи меньше 20% своїх коштів,  це близько 280 тис.грн.  Зокрема на 9 місяців  було заплановано фінансування ліків для хворих на діабет 1620,1 тис.грн, але спромоглися віддати тільки на 1494,5 тис.грн. Невиконання  станом на 01.10.18 склало 125,6 тис.грн. Це борг міського бюджету.

Отже в Куп’янську склалося так, що діти, які потребують інсулін, не отримують ліки з вересня, а дорослі з серпня, а деякі і з липня.

Звісно, щоб не померти, люди за шалені гроші вимушено купують інсуліни в числених Куп’янських комерційних аптеках. А тут вони коштують значно дорожче ніж в Харкові і в інтернет аптеках.

І найбільше вражає чиновниціке свавілля, коли гроші після затримки бюджет врешті-решт за інсулін перераховує, хворим не компенсують іх власні видатки, що склалися з-за лінивих “начальників”.  Людям цинічно просто в очі кажуть: “Ну ви ж якось прожили минулий місяць, ніхто вам витрати компенсувати не буде!”

Сьогодні ініціативна група написала скаргу на злочинну бездіяльність куп’янських чиновників начальнику обласного управління охорони здоров’я Федаку, начальнику куп’янського відділку поліції Вереітіну і секретарю міськради Говорову. Крім того ініціативна група зареєструвалася до виступу на найближчий сесії міської ради.

Цих люде об’єднав не лише спосіб життя, а й спільна боротьба з нехлюйським відношенням з боку чиновників.

І хоча люди, які залежать від інсуліну, за давньою традицією пізнають один одного за позивним “Солоденький”, наміри у них зовсім не солодкі, адже люди боряться за власне життя і життя своїх діточок.

У світі існує медаль, якою нагороджуються люди, що прожили з діабетом 50 років. А в Куп’янську вже варто вводити нагороду за те, що люди вже три роки якось виживають під остапчуковою командою.

Це не фломастери і не маркери. Це те, що “солоденькі” вимушено завжди носять з собою.

DSC_0151

3 Comments on "Де інсулін і як вижити в Куп’янську?"

  1. Вольный слушатель | 15/11/2018 at 5:41 pm | Відповіcти

    Говоров красава, мужик, хозяин! Знает, на ком денежку сэкономить.

  2. Чудовий матеріал, дякую!

  3. у меня под опекой внук-инсулинозависимый,он круглый сирота,ему16лет срочно нужна инсулиновая помпа, подскажите к кому обратиться за помощью,сами мы не сможем собрать столько денег, она очень дорогая.

Leave a comment

Your email address will not be published.

*