Спочатку замінять труби, а потім колись асфальт

головна

З історії вулиці.

Вулиця Садова одна з найстаріших вулиць Куп’янська. З середини ХVIII сторіччя це була не вулиця, а шлях на слободу Смородьківка.

В ХІХ сторіччі її частина від центру до повороту на вул Лікарняну  отримала назву Садова. А інша частина – називалася вулиця Довгалівська, бо вела вона до передмістя Довгалівка.

В наші часи Довгалівською вулицею називається дорога до села Московка від залізничного переїзду до межі міста.

Навантажена сучасність Садової

А вулиця Садова нині простягнулася до повороту на вул. Давидова-Лучицького.

І саме ці дві вулиці стали своєрідною об’їзною дорогою для вантажних автомобілів навколо центру міста .

І саме ці дві вулиці були просто вбиті тими довгомірними монстрами.

Тут від навантажень постраждало не лише покриття дороги, а й водогін, який колись було прокладено просто під дорогою.

В 2016 році за проектом облдержадміністрації було розрито вулицю Давидова-Лучицького і замінено 2/3 старих металевих труб під нею. Але користуючись недбалістю куп’янської влади, харків’яни ту яму просто зарили і “забули” відновити дорожне покриття. Ми вже кілька разів про це писали, але “відродженський” віз з кривими колесам застряг там надовго.

Водогін проводять за допомогою КГБ

І ось прийшла черга ремонту водогону під вулицею Садовою. Це теж проект, який сплачує обласний бюджет.

Потрібно віддати належне працівникам куп’янського Управління житлово-комунального господарства і містобудування, які одразу відмовились від наполегливої пропозиції харків’ян розрити вулицю, вирізати звідти стальні труби і вкинути туди пластикові з великою кількістю розгалуджувальних колодязів просто посеред асфальтного покриття. А наші комунальники вимагали, щоб новий водогін і колодязі було змонтовано по обочині вулиці, або на професійному слензі “по-зеленці”.

Після довгих спорів  з харків’янами і кількох безрезультатних тендерів, нарешті лише в жовтні вдалося домовитися, що це буде робитися за допомогою КГБ – Комплексу Горизонтального Буріння.

Дорога значно “підросла”

Водогін проведуть без руйнування дорожного покриття, яке доречі за останнє сторіччя піднялося більше ніж на 1 метр!

У викопаних технологічних ямах добре видно, як то землею, глиною, крейдою та жужалкою його засипали, то битим кирпичем ями латали. А потім, вже у епоху асфальта, і його було наліплено кілька шарів.

DSC_0151

Тепер область обіцяє зробити там сучасний капітальний ремонт дорожного покриття. Тільки коли це станеться – невідомо.

Фоторепортаж про те, як працює КГБ

Робить це буріння компанія – вимушений переселенець з Алчевська, яка наразі базується в місті Ірпінь, під Києвом.

Останнім  часом на вулиці Садовій зявилися ось такі довжелезні пластикові труби

 DSC_0132
Я попросив знайомих хлопців стати на край труби, щоб можна було уявити діаметр тих труб і товщину пластику.

DSC_0154

А це американська машина для горизонтального буріння.  

DSC_0163

DSC_0165

Технологія тут така. Спочатку екскаватор вириває невелику яму, в яку машина заганяє сталеву трубу зі спеціальним буром, діаметром близько 10 см. По трубі подається пульпа з води та бентоніту, і бур під тиском машини поступово розгризає та розмиває собі шлях. Кожна ланка цієї бурової труби довжиною 3 метри. 

DSC_0134

І бурять таку невелику дірку горизонтально довжиною до 100 метрів. Це забирає досить багато часу, адже бур постійно натрапляє то на бетон, то на якесь каміння або залізяччя.  Коли бур упирається в щось таке – екскаватором там копають яму, прибирають перешкоду, і бурять далі.

DSC_0133DSC_0157

Коли необхідну довжину пробурено, на самий дальній край сталевої труби замість малого буру ставлять спеціальний великий буровий захват для пластикової труби. Потім за допомогою машини КГБ починають повільно тягти назад сталеву трубу, яка знову з пульпою бурить грунт у зворотній бік і тягне за собою оту довжелезну пластикову трубу. Пульпа потрібна не тільки для розмиву грунту, а й для змащення поверхні пластикової труби, щоб зменшити тертя об землю.

DSC_0140DSC_0141

DSC_0137

Коли одну трубу повністю затягнуто, до неї з іншого боку КГБ таким же чином підтягує наступний великий фрагмент і їх потім зварюють за допомогою муфти.

В місцях розгалуження мережі водогону до інших вулиць та окремих споживачів буде встановлено бетонні колодязі куп’янського виробництва.

DSC_0159

І нарешті, коротеньке відео роботи КГБ на вул. Садовій

Be the first to comment on "Спочатку замінять труби, а потім колись асфальт"

Leave a comment

Your email address will not be published.

*