Різдвяний Вифлеємський вогонь у Куп’янську

головна

Українські пластуни приєдналися до міжнародного скаутського дійства, котре полягає у поширенні до святкувань Різдва Христового вогню, запаленого на місці народження Ісуса Христа.

Ця акція народилася в Австрії і з тих пір австрійські скаути беруть вогонь на місці народження Ісуса Христа у Вифлеємі, а далі транспортують його літаком до Австрії. Після урочистостей у Віденському Кафедральному соборі естафета передається до сусідніх країн. Саме із рук в руки, від одного скаутського осередку до іншого напередодні Різдва Христового.

Сьогодні пластуни привезли його у спеціальному ліхтарі  з Харкова до Ківшарівки, де передали настоятелю Храму Святого Духа Православної Церкви України отцю Леоніду.

Це вперше Різдвяний вифлеємський вогонь прибув на землю Куп’янщини. Присутні парафіяни запалили свічки від ліхтаря в якому привезено вогонь. Тепер цей вогонь буде зберігатися в храмі у лампаді до свята Водохреща.

Скаути заспівали присутнім свою пісню про цей вогонь, на що священники заспівали колядку. Виявилося, що і прибулі, і купянські пластуни та й інші віряни знають ту колядку і всі її підхопили та доспівали разом.

За таку пісню і колядку отець Леонід подарував організації пластунів різдвяний подарунок.

Нагадаю, що Ісус Христос народився саме у місті Вифлеємі, куди Йосип з вагітною Богородицею Марією прийшли з міста Назарету, де вони жили, для участі у перепису населення Римської імперії, який проводився саме в цей час. Йосип був родом з Вифлеєму і мав бути облікованим саме за місцем народження.

На цей перепис зібралося дуже багато людей і коли Йосип та Марія прийшли – всі місця для ночівлі було зайнято. Тому вони і зупинилися в печері, яку займали пастухи. Саме тому коли Ісус народився, його першою колискою стали ясла з сіном для годівлі тварин.

DSC_0153  DSC_0166

DSC_0167  DSC_0172

DSC_0175  DSC_0181

DSC_0183

Be the first to comment on "Різдвяний Вифлеємський вогонь у Куп’янську"

Leave a comment

Your email address will not be published.

*