Про децентралізацію системи опалення

maxresdefault

В Куп’янську постійно йдуть балачки про відмову від централізованих котелень та перехід опалення житла і будівель комунальної інфраструктури на індивідуальні джерела.

Звісно всі розуміють, що ті котли-динозаври ще радянської епохи і довжелезні неізольовані навіть в СРСР трубопроводи, які продовжують жерти гроші людей, все одно сконають!

Чи варто втрачатися на заміну саме котлів на більш сучасні – багато куп’янчан вже давно вирішили для себе на користь самостійного опалення.

Це можна було б вирішити раніше, якби не три основні проблеми.

Перша – це несамовите лобіювання саме схеми динозаврової пори хижим Харківгазом, бо їм вигідно тримати за горло комунальні підприємства, за яких беззастережно платять місцеві бюджети. Стогнуть, але платять.

Звідси ростуть і всі ці легенди монополістів про те, що на всіх газу не вистачить і потрібно проводити більш потужні газопроводи, а це, мовляв, дуже дорого.

Друга проблема і друге потужне лоббі – це… самі підприємства тепломереж, які просто зникнуть, коли люди не будуть від них залежати.

А зважаючи на те, що у нас тут господарюють харків’яни, які за своїми схемами роками викачували з Куп’янська кошти і не робили модернізації, їх весь цей безлад влаштовує. Навіть те, що вони наплодили страшні суми боргів перед газовиками та водопостачальниками.

На місці збанкрутілого монстра, одразу з’являється інший, який доїть ті самі схеми.

Третя проблема – це небажання деяких мешканців багатоквартирних будинків витрачатися на встановлення індивідуальних котлів, або мінікотелень. Мерзнуть, скиглять, але нічого не роблять, та ще й субсидія є. В кожному будинку є така комунальна вата, що не бажає бути господарем свого житла.

Зважу, це не стосується насправді старих і немічних людей.

Днями в Куп’янську пройшла нарада по розробленню стратегії ДЕцентралізації опалення в Куп’янську.

На першому етапі запропоновано завершити роботу по відключенню абонентів від чотирьох найбільш нерентабельних котелень: по вулицям Тополина 4, вул.Красна, вул. Центральна 100, вул.Перша Цукрозаводська. Там для забезпечення людей теплом вже у наступному році, пропонується встановлення у квартирах автономного газового або електроопалення.

Для незахищених верств населення міська влада планує передбачити виділення одноразової матеріальної допомоги з міського бюджету для ЧАСТКОВОГО покриття витрат на встановлення індивідуального опалення та її виплати.

Бажаємо втілити ті плани у життя і створити привабливий прецедент для інших мешканців багатоквартирних будинків міста та селищ.

Яким буде весь той план і які подальші кроки очікувати від влади, щоб захистити людей та бюджетників від наслідків динозаврової епохи опалення – будемо прискіпливо спостерігати.

P/S

А динозаври врешті повиздихали всі: і страшенні енергійні хижаки, і їхні жертви – велетенські та неповорткі пожирачі зелені. А вижили невеликі, але мобільні та більш розумні.

 

Be the first to comment on "Про децентралізацію системи опалення"

Leave a comment

Your email address will not be published.

*