І знову про інсулін

Інсулін

Після минулорічного ідіотизму міської влади, яка проґавила забезпеченість інсуліном хворих на діабет, чим не тільки погіршила стан їх здоров’я, а й пробила відчутну діру в бюджеті їх сімей, активісти, які тоді підняли ґвалт, продовжують постійно моніторити ситуацію навколо забезпеченості людей цими життєво необхідними ліками.

Як повідомила нам Ольга Шульга, наразі всі потребуючі отримали інсулін до березня включно. Всіх наших «солоденьких», як вони жартівливо називають один одного, внесено до державного електронного реєстру.

В новий рік місто зайшло з новим бюджетом. У ньому інформація, яка стосується забезпечення інсуліном хворих на діабет, займає один рядок. Спробуємо зрозуміти, про що свідчить цей рядок, і чи не повториться минулорічна ситуація з недостатністю коштів у міському бюджеті на придбання ліків інсулінозалежними мешканцями нашого міста.

На відміну від минулого року, запланована закупівля інсуліну буде здійснюватися тільки за кошти, надані державним бюджетом. Держава повністю взяла на себе цей відповідальний крок.

Сума державної субвенції для м.Куп’янська на інсуліни у 2019 році становить 1 865 520 грн.

У порівнянні з минулим роком вона була 1 373 108 грн. на початок року та на 1 200 000 грн. збільшена в кінці року. Цих додаткових коштів повинно вистачити ще й на  декілька перших місяців уже нового 2019 року.

Як розраховується загальний обсяг коштів на закупку інсулінів в Україні, пояснила в ЗМІ в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун : «Ми створили реєстр інсулінозалежних, де кожен пацієнт визначений своїм лікарем. Вже проходить рецептування за електронними рецептами і пацієнт отримує свій інсулін в аптеках».

Всі наші куп’янські хворі на діабет вже знають, а для тих хто вперше стикається з цією хворобою, повідомляємо, що для отримання рецепту на ліки, пацієнт повинен бути занесений лікарем до електронного реєстру і це є головною умовою для подальшого визначення необхідної суми коштів для розрахунків з аптеками.

Be the first to comment on "І знову про інсулін"

Leave a comment

Your email address will not be published.

*